A Demeter-legénységnek sikerült meglepnie a házigazdát, a Kecskemét azonban előbb fordított, majd a 26:24-re megnyert negyedik szettel be is húzta a meccset.

Folytatás szombaton Kaposváron.

Férfi NB I, elődöntő, 1. mérkőzés:

HÉP-KECSKEMÉT – FINO KAPOSVÁR 3:1 (–22, 13, 20, 24)

Kecskemét, 300 néző. V: Szabó P., dr. Árpás.

KECSKEMÉT: Török R. 2, Kunert 9, Petrovics 4, Kovács Z. 17, Krupánszki 13, Gacs 13. Csere: Deák 1 (liberó), Pesti. Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics.

KAPOSVÁR: Vajda 10, Keen 8, Nikolov 12, Nagy J. 10, Nagy P. 19, Bögöly 5. Csere: Pápai (liberó), Kulcsár, Horváth K. 3. Vezetőedző: Demeter György.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 6:8, 13:16, 17:21. II. játszma: 8:1, 16:9, 21:12. III. játszma: 8:5, 16:9, 21:14. IV. játszma: 8:5, 16:14, 21:20.

A három győzelemig tartó párharc állása 1–0 a Kecskemét javára.

Szasa Nedeljkovics: – Az első meccs a legnehezebb a párharcban, ahogy nekünk az első szett is nagyon nehéz volt. De a folytatásban szerencsére azt kaptam, amit az elejétől szerettem volna látni. Jelenleg csak 1–0 a javunkra, és nem több.

Demeter György: – A feszült, ideges hangulatú meccsen az első játszmában fegyelmezettek voltunk, de a folytatásban végig futottunk az eredmény után. Remélem, szombaton tudunk egyenlíteni.