Az első félidőben a világbajnok francia Estelle Nze-Minko és a dán Simone Böhme találataival állandósította vezetését a Siófok, amely meg akarta ismételni a 2014-es harmadik helyet, története legjobb eredményét a kupában. Az előző idényben kupagyőztes Ferencváros tízszer adta el a labdát, így nem tudta szorossá tenni az állást (11-14).

A második felvonásban aztán sokkal motiváltabbnak tűntek a fővárosiak, eleinte hatékonyabban is védekeztek, sikerült fordítaniuk (19-17), de továbbra is hullámzó volt a játék, így egyenlíthetett a Siófok (20-20).

A hajrában új lendületet kapott az FTC, újra összeállt a védekezése, 11 percig nem kapott gólt, így az első félidei gyengébb teljesítménye ellenére végül magabiztosan szerezte meg a bronzérmet.

Női Magyar Kupa, a 3. helyért:

FTC-Rail Cargo Hungaria - Siófok KC 25-21 (11-14)

a legeredményesebb játékosok: Schatzl, Van der Heijden 5-5, Pena, Háfra 4-4, illetve Nze-Minko 8, Böhme 5, Jezic 3