A bajnoki negyeddöntőben lépett pályára az 1.MCM-Diamant Kaposvári Egyetem női élvonalbeli röplabdacsapata. Az együttes, története során először, pályaelőnyből kezdhette a párharcot, a Jászberény ellen.

A mérkőzés azonban nem úgy alakult, ahogy azt a hazaiak eltervezték. Az első szett szoros csatát és végül jászberényi sikert hozott, amit a második szettben magabiztosan javítottak Zarka Péter tanítványai.

A harmadik és a negyedik játékrészben is 1-1 szettgyőzelmet tudtak hozni a csapatok, így a rövidített, ötödik játékrész döntött a mérkőzés sorsáról.

A Diamant végül nem tudott élni a pályaelőnyével, és 3-2 arányba elveszetté, a mérkőzést. Az egyik fél második sikeréig tartó csata szombaton, Jászberényben folytatódik.

Így értékeltek a mesterek!

Aki lemaradt, itt visszanézheti a teljes mérkőzést!

1.MCM-Diamant Kaposvári Egyetem - Jászberényi RK

Uploaded by KaposPont on 2018-03-21.

Női extraliga, negyeddöntő, 1. mérkőzés:

1.MCM DIAMANT KAPOSVÁR – JÁSZBERÉNY 2:3 (–22, 20, 24, –21, –12)
Kaposvár, 450 néző. V: Mezőffy, Horváth M.

KAPOSVÁR: Fábián 4, Iricsanyin 25, Sitkey 4, Horváth A. 13, Araujo 13, Leidgeb 17. Csere: Csitári (liberó), Harmath 4, Szivós, Kanizsai. Vezetőedző: Zarka Péter.

JÁSZBERÉNY: Adamenya 9, Miklai 14, Ivinkina 19, Bleicher N. 11, Miranda 16, Pintér A. 17. Csere: Lékó, Turi (liberók), Bertók 2, Borsos. Vezetőedző: Deme Gábor.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 7:8, 16:15, 19:21, 21:24. II. játszma: 8:7, 16:10, 21:15, 24:18. III. játszma: 8:4, 16:15, 18:21, 24:23. IV. játszma: 4:8, 15:16, 19:21, 24:21. V. játszma: 4:5, 7:10, 8:12, 11:14.

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Jászberény javára.

Címkék: Diamant, női röplabda, Jászberény, elődöntő, vereség, sport