Bár rendre a Kaposvár volt előnyben a meccs elején, a fővárosiak nem hagyták leszakítani magukat. Az első szett közepén aztán sikerült öt ponttal meglépnie a somogyiaknak, és innentől kezdve nem is engedték ki a kezükből a játszmát, hiába zárkózott fel egyszer két pontra is a Pénzügyőr (20:25).

A második szettet valamivel a Pénzügyőr kezdte jobban, de csak egy-egy ponttal vezettek. Aztán éppen egy erősen vitatható játékvezetői döntés után fordult a kocka, de nem sokáig. 12:11-nél megint a fővárosiak vezettek, de aztán sorozatban három kaposvári pont következett. Hiába kért időt Weczera Csaba, Galin Nikolov vezetésével egyre inkább kezdtek megint elhúzni a kaposváriak. Nagy Péter bombájával már hat pont is volt a különbség, s végül hét szettlabdája volt a Finónak, amelyből már az elsőt sikerült kihasználniuk egy hálóérintésnek köszönhetően (17:25).

A harmadik felvonás elején a csereként beálló Rozgonyi Bálint lehelt egy kis életet a Pénzügyőrbe, de ez sem tartott sokáig, sorozatban három pontot szerezve fordított a Kaposvár. A szett közepéig tartották is az előnyt, de aztán egy labdamenetig megint a fővárosiakhoz került az előny. Ezután viszont úgy tűnt, hogy megint meglép a Fino, de 14:12 után, Jánossy Bálint nyitásai után sorozatban hat pontot szereztek a fővárosiak. Nem adták fel azonban a kaposváriak sem, s előbb ledolgozták a hátrányt, majd 20:20 után visszavették a vezetést. Fej fej mellett haladtak a csapatok 23:23-ig, ami után a Pénzügyőr jutott szettlabdához, de a hálóba nyitottak. Egy emelés után pedig a somogyiaknak volt meccslabdája. Végül a harmadikat sikerült beütni Nagy József ászával (26:28).

Az összecsapás legeredményesebbje a kaposváriak feladó-átlója, a 14 pontos Nagy Péter volt.

Weczera Csaba: Megfelelően felkészültünk erre a mérkőzésre, a fiúk igyekeztek ugyanazon a hőfokon játszani, amin a Kaposvár játszott. Sanszunk volt egy hosszú mérkőzésre, ám a harmadik játszmában rajtunk kívül álló okok miatt vesztettünk, így alulmaradtunk ezen a találkozón.

Demeter György: – Az első játszmától kezdve nagyon élesek voltunk és figyelmesek. Az első két szettben kifejezetten jól, taktikailag fegyelmezetten játszottunk. A harmadikra kicsit rányomta a bélyegét, hogy picit elfáradtunk, pontatlanabb lett az alapjátékunk, de összességében azt gondolom, megérdemelt ilyen arányban is a győzelmünk.

PÉNZÜGYŐR – FINO KAPOSVÁR 0:3 (–20, –17, –26)

Érd, 800 néző. V: Horváth M., Dr. Árpás.

Pénzügyőr: Jánossy 8, Kovács S. 1, Szalai 6, Kiss D. 6, Rása 4, Kecskeméti 1. Csere:Manoogian (liberó), Gallo 1, Takács G. 1, Bokor 3, Rozgonyi 6. Vezetőedző: Weczera Csaba.

Kaposvár: Vajda 4, Keen, Nikolov 12, Nagy J. 11, Nagy P. 14, Bögöly 5. Csere: Pápai (liberó), Szabó Bence. Vezetőedző: Demeter György.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 6:8, 8:8, 10:15, 17:19, 18:22, 20:24. II. játszma: 5:4, 7:8, 12:11, 12:14, 14:20, 17:21. III. játszma: 3:2, 3:5, 7:8, 10:9, 12:14, 18:14, 20:21, 24:23, 24:25.