Az ünnepségen átadták az év diáksportolóinak járó díjakat is: egyéniben Kajtán Gréta birkózó, a Kaposvári Sportközpont és Sportiskola versenyzője, valamint Naji Dávid, a Kaposvári Judo Klub sportolója végzett az élen.
Csapat kategóriában pedig a kaposvári általános iskolásokból álló IV. korcsoportos leány többpróba együttes lett a legjobb.
Leány kategóriában a 2016/2017-os tanév „Év Diáksportolója”:Leány kategóriában a 2016/2017-os tanév „Év Diáksportolója”:
Kajtán Gréta birkózó, a Kaposvári Sportközpont és Sportiskola versenyzője, a Kisfaludy utcai Tagiskola tanulója.
- diákolimpiai bajnok lett szabadfogás II-III. korcsoport 40 kg-ban
edzők: Kajtánné Tornai Hedvig, Kajtán László, Takács László
Fiú kategóriában az „Év Diáksportolója”:
Naji Dávid, a Kaposvári Judo Klub versenyzője, az Eötvös Loránd Műszaki Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma tanulója.
- diákolimpiai bajnok ifjúsági korcsoportban 60 kg-ban,
edzői: Böröcz Zsolt és Kéki Márton
Csapat kategóriában az „Év Diákcsapata”:
- a Kaposvári Általános Iskola IV. korcsoportos leány többpróba csapata
Felkészítők: Ács Lajosné, Dovigyel Csaba, Lukács Sándor
A 2016/2017. tanév diákolimpiai bajnokai és magyar bajnokai
Bódis Botond táncsportos, a Zrínyi I Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Tagiskola tanulója, a Ritmo TSE versenyzője gyermek I. latintáncokban diákolimpiai bajnok, gyermek I. 8 tánc, valamint gyermek I. standard kategóriában magyar bajnok lett.
Fáth Laura birkózó, a Kinizsi ltp-i Tagiskola tanulója, a Kaposvári Sportközpont és Sportiskola sportolója szabadfogás II-III. korcsoport, 31 kg-ban diákolimpiai bajnok, szabadfogás diák korcsoport 31 kg-ban magyar bajnok lett.
Györei Barnabás ökölvívó, a Toldi ltp-i Tagiskola tanulója, a Ring Sport Club sportolója junior korosztály 70 kg-ban diákolimpiai bajnok, junior korosztályban 70 kg-ban magyar bajnok lett.
Kajtán Gréta birkózó, a Kisfaludy utcai Tagiskola tanulója, a Kaposvári Sportközpont és Sportiskola sportolója szabadfogásban II-III. korcsoport 40 kg-ban diákolimpiai bajnok, szabadfogás diák korcsoport 40 kg-ban magyar bajnok lett.
Kiss Flamina Hanna táncsportos, a Zrínyi I Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Tagiskola tanulója, a Ritmo TSE versenyzője diákolimpiai bajnok lett gyermek I. korosztályban latin táncokban, magyar bajnok lett gyermek I. korosztályban latintánc országos bajnokságon.
Korvicska Péter, úszó és uszonyos úszó, a Zrínyi I Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Tagiskola tanulója, a Kaposvári 1 MCM-Diamant Adorján SE versenyzője II. korcsoportban a 4x50 m-es úszó váltó tagjaként lett diákolimpiai bajnok, gyermek korosztályban a 4x50 m-es uszonyos pillangóváltó úszásban, és a 4x100 m-es uszonyos gyorsváltó úszásban lett első.
Kováts Alex uszonyos úszó, a Honvéd utcai Tagiskola tanulója, a Kaposvári 1 MCM Diamant Adorján SE sportolója II. korcsoportban 4 diákolimpiai bajnoki címet szerzett, valamint 10 egyéni számban és 2 váltóban magyar bajnokságot nyert.
Lakatos Zsolt ökölvívó, a Kodály Zoltán Központi Általános Iskola tanulója, a Ring Sport Club sportolója, junior korosztály 52 kg-ban diákolimpiai bajnok, ugyancsak junior korosztályban 52 kg-ban magyar bajnok.
Matesz Viktória ökölvívó, a Noszlopy Gáspár Közgazdasági Szakgimnázium tanulója, a Kaposvári Nehézatlétikai SE sportolója diákolimpiai bajnok junior korosztály 57 kg-ban, magyar bajnok szintén junior korosztály 57 kg-ban.
Sárközi Szabolcs úszó és öttusázó, a Kisfaludy utcai Tagiskola tanulója, az Építők Atlétikai Club, valamint a Kaposvári Sportközpont és Sportiskola sportolója diákolimpiai bajnok II. korcsoport 4x50 m fiú gyorsváltóban, magyar bajnok gyermek korosztály kéttusa versenyben.
Schneider Sára judós, a Berzsenyi Dániel Tagiskola tanulója, a Kaposvári Sportközpont és Sportiskola versenyzője diák „C” korosztály 27 kg-ban diákolimpiai bajnok, magyar bajnok diák „C” korosztályban 27 kg-ban.
Stadler Csenge uszonyos úszó, a Kodály Z Központi Általános Iskola tanulója, az 1 MCM-Diamant Adorján SE sportolója diákolimpiai bajnok IV. korcsoport 100 és 200 m uszonyos gyorsúszásban, ifjúsági korosztály ban 6 egyéni és 1 váltó versenyben lett magyar bajnok.
Vincze Marcell úszó és uszonyos úszó, a Toldi ltp-i Tagiskola tanulója, a Kaposvári 1. MCM-Diamant Adorján SE versenyzője diákolimpián II. korcsoport 4x50 m-es fiú gyorsváltó tagjaként lett első, gyermek korosztály 50 m uszonyos gyorsúszásban , valamint kettő váltószámban lett bajnok.
A 2016/2017-os tanév Kaposvár város diákolimpiai bajnokai
Kaposvári Általános Iskola atlétika csapata:
Aumann Viktória IV. korcsoport 4X600 m-es síkfutásban, többpróbában, mezei futásban lett diákolimpiai bajnok, Horváth Csenge IV. korcsoport többpróbában és mezeifutás csapattal lett diákolimpiai bajnok, Kishanti Petra IV. korcsoport 4x600 m sikfutásban, többpróbában és a mezei futó csapattal lett bajnok, Kurucz Diána IV. korcsoport többpróba csapattal, és a mezei futó csapattal lett diákolimpiai bajnok, Szerencsés Mimi IV. korcsoport 4x600 m síkfutásban, többpórában, valamint a mezeifutó csapattal lett bajnok, Vatulik Réka IV. korcsoport 4x600 m síkfutásban, többpróbában, valamint a mezei futó csapattal lett bajnok,
Kaposvári Általános Iskola III. korcsoport leány mezei futó csapata: Nagy Bianka, Pénzes Adél Virág, Rajnai Zsófia, Szőke Szabina, Takács Panna.
Kaposvári Általános Iskola IV. korcsoportos fiú mezei futó csapata: Csatos Balázs, Horváth Barnabás, Landor Patrik, Németh Máté, Teglovics Bálint,
Munkácsy Miháy Gimnázium V. korcsoport leány mezei futó csapata: Csepeli Angéla, Paluska Petra, Szász Adél, Szerencsés Lili, Szerb Katalin,
Borbély Kata ritmikus gimnasztikázó, a Kisfaludy utcai Tagiskola tanulója serdülő korosztály kötélgyakorlattal lett diákolimpiai bajnok,
Déri Dominik birkózó, a II. Rákóczi Ferenc Tagiskola tanulója birkózás III. korcsoport, szabadfogás 58 kg-ban lett diákolimpiai bajnok,
Eötvös Loránd Műszaki Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium V. korcsoportos fiú 4x50 méteres úszó gyorsváltó csapata: Csikós Gergely, Ihárosi Dániel, Ringl Dániel László és Tóth Bence
Farkas Barnabás judós, a Honvéd utcai Tagiskola tanulója serdülő „B” korosztályban 60 kg-ban lett diákolimpiai bajnok,
Hamlin Dorothy uszonyos úszó, a Munkácsy Mihály Gimnázium tanulója, V. korcsoport 200 méter uszonyos gyorsúszásban lett bajnok
Hamlin Matthew uszonyos és búvárúszó, a Munkácsy Mihály Gimnázium tanulója, VI. korcsoportban 50 méter búvárúszás, 100 méter uszonyos úszás és 200 méter uszonyos gyorsúszásban lett bajnok
Lengyeltóti István uszonyos úszó, a Táncsics Mihály Gimnázium tanulója, VI. korcsoportban 100 méteres uszonyos gyorsúszásban lett bajnok
Naji Dávid judós, az Eötvös Loránd Műszaki Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium tanulója, ifjúsági korosztályban 60 kg-ban lett bajnok
Rézműves Patrik birkózó, a Munkácsy Mihály Gimnázium tanulója, IV. korcsoport kötött fogás +100 kg-ban lett diákolimpiai bajnok
Rostás Natália tollaslabdázó, a Bárczi DSE sportolója, III. korcsoport egyéni versenyben lett diákolimpiai bajnok
Stadler Bence uszonyos és búvárúszó, a Táncsics Mihály Gimnázium tanulója, V. korcsoport 100 méteres uszonyos gyorsúszásban lett bajnok
Stadler Dóra kajak-kenus, a Kisfaludy utcai Tagiskola tanulója, ifjúsági kajak 4-es 500 méteren csapatban lett bajnok
Spingár Petra kajak-kenus, a Lorántffy Zsuzsanna Református Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium tanulója, ifjúsági kajak 4-es 500 méteren csapatban lett bajnok
Szerafin Gréta ritmikus gimnasztikázó, a Benedek Elek Tagiskola tanulója, gyermek korosztály egyéni összetett versenyben lett bajnok
Szerafin Zsófia kajak-kenus, a Nagyboldogasszony Római Katolikus Általános Iskola, Gimnázium és AMI tanulója, U12-es korosztály 2000 méteren lett diákolimpiai bajnok
Tóth Adorján kajak-kenus, a Nagyboldogasszony Római Katolikus Általános Iskola, Gimnázium és AMI tanulója, U14-es korosztály K1 500 méteren lett bajnok
Tóth Bertalan kajak-kenus, a Nagyboldogasszony Római Katolikus Általános Iskola, Gimnázium és AMI tanulója, U10-es korosztály K1 500 méteren lett bajnok
Ametiszt Tánc-Sport Egyesület serdülő csapata: Bakó Sára, Halmóczki Lili, Horváth Regina, Jeges Jázmin Mirjam, Szabó Imola, Varga Eszter, valamennyien a Munkácsy Mihály Gimnázium tanulói
A 2017. évi magyar bajnokok
Bank Loretta uszonyos úszó, a Kaposvári 1. MCM- Diamant Adorján SE versenyzője, gyermek korosztály 4x50 méter uszonyos pillangó váltóúszásban lett bajnok,
Bakó-Sas Fitnesz SE gyermekcsapata: Kovács Orsolya, Simon Csenge, Kordély Szonja, Szabó Kinga, valamint Nábrádi Júlia a csapattal és A kategóriában egyéni versenyzőként, Kéki Bori a csapattal és B kategória egyéni versenyzőként is bajnok lett,
Bogdán Dorina ökölvívó, a Ring Sport Club versenyzője, serdülő korosztály 38,5 kg-ban lett magyar bajnok,
Bögözi Hunor uszonyos úszó, a Kaposvári 1. MCM- Diamant Adorján SE versenyzője, gyermek korosztály 4x100 méter uszonyos gyorsváltó úszásban lett bajnok,
Durgó Katalin uszonyos úszó, a Kaposvári 1. MCM- Diamant Adorján SE versenyzője, serdülő korosztályban 4x100 és 4x200 méteres felszíni váltóúszásban lett bajnok,
Győrffy Lili uszonyos úszó, a Kaposvári 1. MCM- Diamant Adorján SE versenyzője, gyermek korosztály 4x50 méter uszonyos pillangó váltó, és 4x100 méter uszonyos gyors váltóúszásban lett bajnok,
Horváth László ökölvívó, a Ring Sport Club versenyzője, serdülő korosztály 56 kg-ban lett magyar bajnok,
Horváth Gabriella uszonyos úszó, a Kaposvári 1. MCM- Diamant Adorján SE versenyzője, gyermek korosztály korosztály 4x50 méter uszonyos pillangó váltó, és 4x100 méter uszonyos gyors váltóúszásban lett bajnok,
Járfás András birkózó, a Kaposvári Sportközpont és Sportiskola versenyzője, kadett korosztályban kötött fogás 63 kg-ban lett első,
Király Gréta ritmikus gimnasztikázó, a Lovasakadémia SC sportolója, serdülő korosztály egyéni összetett versenyben lett első,
Kirkovits Dorottya ritmikus gimnasztikázó, a Lovasakadémia SC sportolója, ifjúsági korosztály egyéni összetett versenyben lett első,
Kiss Krisztina birkózó, a Kaposvári Sportközpont és Sportiskola versenyzője, kadett korosztályban szabadfogás 49 kg-ban lett első,
Kovács Péter Benedek táncsportos, a Ritmo TSE versenyzője, gyermek korosztály junior I. latin tánc kategóriában lett győztes,14.) Kováts Tamara uszonyos úszó, a Kaposvári 1. MCM- Diamant Adorján SE versenyzője, cápa korosztályban 4x50 méteres uszonyos gyors váltóúszásban lett bajnok,
Király Eszter uszonyos úszó, a Kaposvári 1. MCM- Diamant Adorján SE versenyzője, ifjúsági korosztály 400 méter uszonyos gyorsúszás, 4x50 méter MIX felszíni váltóúszásban lett bajnok,
Koller Balázs judós, a Kaposvári Sportközpont és Sportiskola versenyzője, serdülő A korosztály 36 kg-ban lett bajnok,
Landor Patrik uszonyos úszó, a Kaposvári 1. MCM- Diamant Adorján SE versenyzője, ifjúsági korosztály 4x100 méter felszíni váltóúszásban lett győztes,
Landi Dominik táncsportos, a Ritmo TSE versenyzője, gyermek korosztály Hat tánc kategóriában lett magyar bajnok,
Marosi Bianka uszonyos úszó, a Kaposvári 1. MCM- Diamant Adorján SE versenyzője, serdülő korosztály 4x100 méter felszíni váltóúszásban lett bajnok,
Márton Lili táncsportos, a Ritmo TSE sportolója, gyermek korosztály Hat tánc kategóriában, valamint junior I. latin tánc kategóriában lett magyar bajnok,
Nagy Márk judós, a Bárczi DSE versenyzője, serdülő korosztály IV. divízió 66 kg-ban lett bajnok,
Ötvös Korina uszonyos úszó, a Kaposvári 1. MCM- Diamant Adorján SE versenyzője, cápa korosztály 4x50 méter uszonyos gyors váltóúszásban lett magyar bajnok,
Ötvös Réka uszonyos úszó, a Kaposvári 1. MCM- Diamant Adorján SE versenyzője, gyermek korosztály 4x100 méter uszonyos gyors váltóúszásban lett magyar bajnok,
Pete Fanni uszonyos úszó, a Kaposvári 1. MCM- Diamant Adorján SE versenyzője, cápa korosztály 100 méter uszonyos gyorsúszás és 4x500 méter uszonyos gyors váltóúszásban lett bajnok,
Pálca-Juhász Emese uszonyos úszó, a Kaposvári Úszó SE versenyzője, cápa korosztályban 200 méter uszonyos gyorsúszásban lett első,
Plessek Marcell uszonyos úszó, a Kaposvári 1. MCM- Diamant Adorján SE versenyzője, ifjúsági korosztály 4x100 méter felszíni váltóúszás és 4x500 méter MIX felszíni váltóúszásban lett magyar bajnok,
Posza Dorina uszonyos úszó, a Kaposvári 1. MCM- Diamant Adorján SE versenyzője, serdülő korosztály 4x100 és 4x200 méter felszíni váltóúszásban lett bajnok,
Rostás Gyula judós, a Bárczi DSE sportolója, serdülő korosztály II. divízió 60 kg-ban lett első,
Schneider Barnabás judós, a Kaposvári Sportközpont és Sportiskola versenyzője, serdülő B korosztály 36 kg-ban lett magyar bajnok,
Stéger Gellért uszonyos úszó, a Kaposvári 1. MCM- Diamant Adorján SE versenyzője, gyermek korosztály 4x50 méter uszonyos pillangó váltóúszás, és 4x100 méter uszonyos gyors váltóúszásban lett első,
Szántó Réka uszonyos úszó, a Kaposvári 1. MCM- Diamant Adorján SE versenyzője, gyermek korosztály 4x50 méter uszonyos pillangó váltóúszás, valamint 4x100 méter uszonyos gyors váltóúszásban lett magyar bajnok,
Lovasakadémia SC junior ritmikus gimnasztika egyéni csapata: Balázs Kata, Gál Bernadett, Horváth Boglárka, Károly Kata, Szombathelyi Zsófia
Tapaszti Bence quadratlonista, a Sarkpont Kajak-Kenu és Quadratlon SE versenyzője, U17-es korosztály sprinttávú versenyében lett első,
Tasnádi Martin uszonyos úszó, a Kaposvári 1. MCM- Diamant Adorján SE versenyzője, ifjúsági korosztály 50 méter uszonyos gyorsúszás, valamint 4x100 méter felszíni váltóúszásban lett magyar bajnok,
Tiszperger Dorina uszonyos úszó, a Kaposvári 1. MCM- Diamant Adorján SE versenyzője, serdülő korosztály 4x200 méter felszíni váltóúszásban lett bajnok,
Tiszperger Júlia uszonyos úszó, a Kaposvári 1. MCM- Diamant Adorján SE versenyzője, cápa korosztály 50 méter - 200 méter uszonyos gyorsúszás, valamint 4x50 méter uszonyos gyors váltóúszásban lett magyar bajnok,
Tóth Luca uszonyos úszó, a Kaposvári 1. MCM- Diamant Adorján SE versenyzője, serdülő korosztály 4x100 és 4x200 méter felszíni váltóúszásban lett első,
Török Bence uszonyos úszó, a Kaposvári 1. MCM- Diamant Adorján SE versenyzője, ifjúsági korosztályban 7 egyéni számban és 2 váltó versenyben lett magyar bajnok,
A Kaposvári Röplabda Akadémia serdülő fiú csapata: Csíkvár Máté, Csordás Barnabás, Kiss Máté, Kovács Dániel, Márton Mátyás, Ozsváth András, Pusztai Olivér, Szabó Bence, Szabó Barna, Tanai Gergő, Tóth Máté, Vimola Márk
Eredményes felkészítő munkájáért elismerésben részesült:
Ács Lajosné – atlétika edző
Dovigyel Csaba – atlétika edző
Hirt Mihály – atlétika edző
Lukács Sándor – atlétika edző
Kajtán László – birkózó edző
Kajtánné Tornai Hedvig – birkózó edző
Takács László – birkózó edző
Bakó-Sas Médea – fitnesz edző
Forgács Petra – fitnesz edző
Böröcz Zsolt – judó edző
Kéki Márton – judó edző
Pilbauer István – judó edző
Faludy András – kajak-kenu edző
Horváth Gergő – kajak-kenu edző
Horváth Attila – kajak-kenu edző
Somogyi Péter – kajak-kenu edző
Kiss Béla – ökölvívó edző
Vajmi Csaba – ökölvívó edző
Dr. Balogh Orsolya – ritmikus gimnasztika edző
Boros Ninetta – ritmikus gimnasztika edző
Oláh Dóra – ritmikus gimnasztika edző
Szolnoki Nikolett – ritmikus gimnasztika edző
Varga Péter – röplabda edző
Bódis-Nagy Katinka – táncsport edző
Simonné Kutas Zita – táncsport edző
Simonyi Hornyák Hajnalka – táncsport edző
Kovács Krisztián – tollaslabda edző
Kulcsár József – úszó edző
Kovács László – uszonyos úszó edző
Hajdú Sándor – uszonyos úszó edző
Lábodi Laura – uszonyos úszó edző
Makatics Péter – uszonyos úszó edző
Meiszterics László – úszó-uszonyos úszó edző
Szabó Anett – uszonyos úszó edző
Varga-Takács Barbara – uszonyos úszó edző
Címkék: diákbajnokok, köszöntés, sport, kaposvár