A Vasas Óbuda házigazdaként 3-0-ra legyőzte az 1.MCM-Diamant Kaposvári Egyetem csapatát a női röplabda Extraliga keddi mérkőzésén. Ez volt a fővárosi együttes utolsó mérkőzése a felsőházi középszakaszban, míg a kaposvári lányokra vár még egy összecsapás péntek este az Újpest ellen.

1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem

A Vasas Röplabda elleni mérkőzésről vezetőedzőnk, Zarka Péter beszélt, aki a pénteki, Újpest elleni összecsapásról is szót ejtett!

NŐI EXTRALIGA:

VASAS ÓBUDA – 1. MCM-DIAMANT KAPOSVÁRI EGYETEM 3:0 (21, 21, 16)

Budapest, Folyondár utca, 250 néző. V: Jámbor, Bátkai-Katona.

VASAS ÓBUDA: Cappelli 10, Haneline 2, Durst A. 2, Kostelanská 16, Bodovics 6, Simic 10. Csere: Juhár, Kiss G. (liberók), Török 1. Vezetőedző: Jókay Zoltán

KAPOSVÁR: Araujo 5, Leidgeb 2, Fábián, Iricsanyin 9, Sitkey 7, Horváth A. 8. Csere:Csitári (liberó), Szívós, Harmath 2, Kanizsai, Lutter L. Vezetőedző: Zarka Péter

Az eredmény alakulása. I. játszma: 7:8, 16:13, 21:19. II. játszma: 8:6, 16:13, 21:19. III. játszma: 6:8, 16:11, 21:13.

Jókay Zoltán: – Ez most bátrabb játék volt, és akkor is volt tartása a csapatnak, amikor az ellenfél vezetett. Az önbizalmunknak mindenképpen jót tett ez a siker, de a pályaelőny nem nálunk van és Kaposváron nagyon nehéz nyerni, persze, ha egyáltalán velük játszunk majd a folytatásban.

Zarka Péter: – Gratulálok a Vasasnak! Sok ki nem kényszerített hibánk volt, amivel nem hogy meccset, de még szettet is nehéz nyerni.