A férfi teke Szuperliga 16. fordulójában az eddig hibátlan mérleggel álló Alabárdos Szegedi TE csapatát fogadta a Közutasok-1.MCM Kaposvári TK egyesülete. A mérkőzés esélyesei így természetesen a vendégek voltak, akik két hete harcolták ki a BL négyes döntő részvételt.

Az ifjúságiaknál sima vendég győzelem született, a hazaiaktól Szalay tudta megnehezíteni ellenfele dolgált, de a végén a szegedi játékos örülhetett.

A Közutasok az előző fordulóban egy másik nagyágyú, a Répcelak otthonában szenvedtek nagyarányú vereséget (7:1), igaz az ütött fa miatt nem lehetett okuk panaszra a kaposváriaknak (3456 fa), ez a forgatókönyv ezen a mérkőzésen is előfordulhatott volna, de nem így lett.

Az első sorban Földesi Zsolt az utolsó szett kivételével tartotta a lépést Kiss Norberttel, bár ez is kevés volt a többszörös világbajnok ellen. Kis Richárd viszont ott folytatta, ahol Répcelakon abbahagyta, szettpontot sem engedett ellenfelének, így az első sor után 1:1-es állás mellett a szegediek szereztek 17 fás előnyt.

A középső sorban Miklós Gyula nem sok esélyt kapott Karsaitól, aki a nap legjobb eredményét érte el. A másik párban Nagy Gergő gyűjtögette a szettpontokat, mellyel a második sor után is egyenlő volt a csapatpontok aránya, viszont a vendégek faelőnye 52-re nőtt.

Az utolsó sorban hatalmas küzdelem folyt a pályán, teljesen nyílt volt a mérkőzés. Horváth László megnyerte az első két szettet, Kálny Krisztián eközben 1:1-re állt, teljesen azonos fával ellenfelével, így ezen a ponton már csak 25 fa volt a hazaiak hátránya. Ezt követően azonban már jelentős különbségek nem alakultak ki, Horváth megtartott 10 fát előnyéből, megszerezve ezzel a harmadik hazai pontot. Kálny a harmadik szettben egy fával kikapott, de az utolsó szettet megnyerte, mellyel meglett a negyedik kaposvári egyéni pont is, így a mérkőzés 4:4-es döntetlennel zárult.

A Közutasok a forduló meglepetését okozták, mellyel a tabella 6. helyén várják a folytatást. A következő fordulóban a 4. helyezett Győr vendégei lesznek a kaposváriak.

Közutasok-1.MCM KTK - Alabárdos Szegedi TE 4:4 (3391 - 3425)

Földesi Zsolt 552 - Kiss Norbert 608 (0:4)
Kis Richárd 579 - Márton János 540 (4:0)
Miklós Gyula 538 - Karsai László 620 (1:3)
Nagy Gergő 568 - Fehér Béla 521 (4:0)
Horváth László 581 - Szél Tibor 571 (2:2)
Kálny Krisztián 573 - Calic Jovan 565 (2:2)

Ifjúsági mérkőzés: Közutasok-1.MCM KTK - Alabárdos Szegedi TE 0:4 (977 - 1046)

Fajtai Arnold 484 - Karsai Dániel 526 (1:3)