Nem borult a papírforma a női röplabda Extraliga vasárnapi bajnokiján. Az 1.MCM-Diamant Kaposvári Egyetem együttese 3:0-ás vereséget szenvedett az Újpest otthonában, amivel a lilák tovább őrzik második helyüket a tabellán.

A kaposvári csapatból Nevena Iricanin bizonyult a legjobbnak a maga 10 pontjával.

NŐI EXTRALIGA:

Újpest - 1.MCM-Diamant Kaposvári Egyetem 3:0 (15, 14, 15)

Budapest, Tungsram-csarnok, 300 néző. V: Jámbor, Adler.

UTE: Szűcs K. 9, Cross 10, Bleicher R. 1, Da Silva 14, Bezsandolszka 8, Bosio 10. Csere:Kötél D. (liberó), Dégi 1, Ancsin 1. Vezetőedző: Horacio Bastit.

KAPOSVÁR: Fábián 1, Araujo 6, Harmath 3, Iricsanyin 10, Kanizsai, Leidgeb 4. Csere:Csitári (liberó), Sitkey 2, Szívós 1, Horváth A. 2, Lutter L. Vezetőedző: Zarka Péter.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:3, 16:9, 21:14. II. játszma: 8:6, 16:11, 21:12. III. játszma: 8:4, 16:8, 21:10.

Horacio Bastit: – Tudtuk, hogy az ellenfél egy erős csapat, amely sokszor kivédekezi az ütéseket és abból jól támadnak vissza. A mi csapatunk azonban magasabb és jobban is üt, ezt kellett kihasználnunk. A győzelem kulcs a jó védekezés volt, mert ezek után a támadásainkban is komoly átütőerő volt.

Zarka Péter: – Gratulálok az Újpestnek. Ma a riadtabb arcunkat mutattuk, ezért nem tudtuk azt az alapjátékot játszani, amire szükség lett volna egy szoros mérkőzéshez.

Címkék: újpest, 1.mcm-diamant kaposvári egyetem, röplabda, sport