A kaposváriak a nyíregyházi tisztes helytállás és a békéscsabai játszmalopás után hazai környezetben szerették volna megszerezni első győzelmüket az Extraligában.

A jászberényiek kezdték jobban a mérkőzést, de a szett derekán kézbe vette az irányítást a házigazda, és a brazil Araujo pontos támadása után a szakaszsikert is elkönyvelhette.

A Diamant a térfélcsere után hatpontos hátrányt dolgozott le, a feladó Fábián ragyogóan szervált és a társak is felnőttek a feladathoz, így nem maradt el az újabb diadal sem.

A harmadik játékrészben erőre kaptak a vendégek, visszaestek a somogyiak, így összejött a szépítés Deme Gábor tanítványainak.

A folytatásra már nem maradt olyan sok izgalom: a kaposváriak a szerb Iricanin vezérletével egy pillanatig sem hagytak kétséget afelől, hogy ez az ő estéjük.

A szezon egyik meglepetéscsapata, amely az elit mezőnyben egyedüliként mindössze két külföldi röplabdázót foglalkoztat, 93 perces csata végén, igen értékes három ponttal gazdagodott népes szurkolótábora előtt.

Így látta a mérkőzést a két edző!

1.MCM-Diamant Kaposvári Egyetem - Jászberény  3:1 (20, 23, -16, 17)

Kaposvár, 300 néző. Vezette: Horváth M., Mezőffy.

KAPOSVÁR: FÁBIÁN 4, ARAUJO 18, HARMATH 10, IRICANIN 11, Kanizsai 8, Leidgeb 10. Csere: Csitári (liberó), Horváth A. 1, Szívós, Lutter L. Edző: Zarka Péter

JÁSZBERÉNY: Borsos 5, Bleicher N. 8, Sevcsuk 7, PINTÉR A. 15, Adamenya 7, MIKLAI 14. Csere: Lékó (liberó), Ivonkina, Bertók. Edző: Deme Gábor
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 5:8, 16:14, 21:17. 2. játszma: 5:8, 13:16, 19:21. 3. játszma: 5:8, 13:16, 14:21. 4. játszma: 8:7, 16:9, 21:13.

1.MCM-Diamant Kaposvári Egyetem - Jászberény 3:1