A címvédő kaposváriak vasárnap 17 órakor  fogadják a szolnokiakat a városi sportcsarnokban, és egyértelmű céljuk a győzelem.

A Tisza-partiak tavaly Magyar Kupát nyertek, és az elődöntőben éppen a somogyiakat tréfálták meg, az új évadban azonban már nem megy olyan jól nekik. Az eddigi 13 találkozójukból csak ötöt nyertek meg, és a tabella nyolcadik helyén állnak. A Fino a Pénzügyőr elleni idegenbeli derbi megnyerésével szilárdította meg harmadik helyét a Kazincbarcika és a Kecskemét mögött, de ha a folytatásban hozni tudja majd a hazai rangadókat, kedvező pozícióból kezdheti meg a rájátszást.

„A Pénzügyőr elleni siker nagy lökést adott a társaságnak, lelkesen készültünk a héten, és szeretnénk nyerni a 2017-es kupagyőztes ellen. Az újévben először lépünk pályára a városi sportcsarnokban, és várjuk szurkolóinkat” – mondta honlapunknak Demeter György vezetőedző.

Szabó Barna továbbra is sérült, a többiek bevetésre készek. A vasárnapi találkozóra a belépés ingyenes.