Szépen helytállt, de nem tudta meglepni a bajnoki döntőbe készülő Fatum-Nyíregyháza dolgát az 1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem együttese a női röplabda Extraliga 1. fordulójában. A somogyiak az első játszmában 22, a másodikban 19, a harmadikban pedig 21 pontig jutottak, és remek periódusaik is voltak a hat külföldit és öt magyar válogatott játékost foglalkoztató szabolcsiak otthonában.

A két együttes kétszer is találkozott egymással az alapszakasz csoportküzdelmei során, és Nyíregyházán 3-1-re, Kaposváron pedig 3-0-ra győzött a Fatum. A szabolcsi megyeszékhelyen ezúttal is a házigazda számított esélyesnek, a Diamant ennek ellenére bátor, türelmes játékkal kezdett, és előbb 4:2-re, majd 9:5-re is vezetett. A liberó Csitári Virág szinte minden ütést megfogott, és a társak is igyekeztek felnőni a feladathoz. A folytatásban a brazil Araujo szerzett fontos pontokat, Leidgeb megmozdulása után pedig már 15:12 volt az állás, még mindig a vendégek javára. Ezt követően elkapta a fonalat a Fatum, és a zsinórban szerzett öt pont után Zarka Péter kénytelen volt időt kérni. A hajrá is sokáig izgalmasan alakult, Araujo ütése nyomán még 22:21-re vezetett a Diamant, ezután azonban már nem futotta több pontra, így a hazaiak húzták be a nyitó játszmát (25:22, 1-0)

A térfélcsere után már több hiba csúszott a somogyiak játékába, de 4-1-es hazai előny után a legjobbkor jött a szerb Iricanin két okos pontja, majd előnybe került a kaposvári együttes. Felváltva estek ezután a pontok, de 11:12 után kézbe vette az irányítást a Fatum, és ellépett ellenfelétől. A kaposváriak még 20:13-nál sem adták fel, Leidgeb 23:17-re hozta fel övéit, a szett sorsa aztán Kalotai megmozdulása után dőlt el (25:19, 2-0).

A harmadik játékrészben is kiválóan tartotta magát a somogyi csapat, 8:8 után aztán négy hazai pont következett egymás után, ami megalapozta a folytatást. A vendégek azonban továbbra is jól tartották magukat, sokat dolgoztak azért, hogy a rivális nyakán maradjanak. Araujo 19:16-ra alakította az eredményt, a hajrá pedig 20:18-ról indult. Matic szerezte a 22. hazai pontot, majd Leidgeb válaszát követően Kalotai következett a sorban. Matic meccslabdához juttatta csapatát, Villám pedig pontot tett a 78 perces küzdelem végére (25:21, 3-0).

A kaposváriak pénteken a bajnok Békéscsaba otthonában folytatják szereplésüket.

Fatum Nyíregyháza - 1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem 3:0 (22, 19, 21)
Nyíregyháza, 500 néző. V.: Vári, Bátkai-Katona.

Nyíregyháza: Matic 16, Kalotai 9, Villám 13, Fernandez 4, Kalicanin 9, G. Francesco 4. Csere: I. Francesco, Tóth F. (liberók), Kundrák. Vezetőedző: Horváth András.

Kaposvár: Fábián 1, Araujo 15, Sitkey, Iricanin 11, Kanizsai 5, Leidgeb 11. Csere: Csitári (liberó), Vojnic-Purcar 5, Lutter L., Horváth A. 1, Harmath 1. Vezetőedző: Zarka Péter.

Az eredmény alakulása: I. játszma: 2:4, 5:9, 12:15, 21:22, 24:22. II. játszma: 4:1, 4:6, 11:12, 20:13, 23:17. III. játszma: 8:8, 16:14, 20:19, 23:21.