Nagy hiba lenne lebecsülni a jászságiakat tizennegyedik helyük miatt - írja a KKK honlapja. Három győzelemmel és tizenegy vereséggel állnak az utolsó helyen, ám győzelmeik közül kettőt az elmúlt három forduló során arattak Rakicsék.

A kaposváriak emlékezetes, bravúros győzelemmel folytatták a bajnokságot a tizennegyedik fordulóban. A hat győzelemből és nyolc vereségből álló mérleg a tizedik helyre elegendő a tabellán. A címvédő Alba Fehérvár legyőzése önbizalmat kell, hogy adjon a játékosoknak, akik kiváló védekezéssel rukkoltak elő az egyik legjobb együttes ellen. A somogyi csapathoz időközben megérkezett az amerikai Sterling Gibbs, aki másfél napos utazást követően azonnal bekapcsolódott a munkába.

• 13:02:54

Hajrá a KKK!

• 17:35:32

• 17:35:43

A fiúk már melegítenek!

• 17:53:41

Nagy szeretettel köszöntjük kedves olvasóinkat!

• 17:54:11

Hamarosan kezdődik a JP Auto-Jászberényi KSE - Kaposvári KK mérkőzés az NB1/A csoportos férfi kosárlabda-bajnokság 15. köréből.

• 17:55:32

Önbizalommal telve várhatta a KKK ezt a találkozót, hiszen a legutóbbi fordulóban Hendleinék bravúros győzelmet arattak a címvédő Alba Fehérvár ellen a Városi Sportcsarnokban.

• 17:57:10

Azt a sikert ráadásul még három légióssal a keretben érte el a Kaposvár, ma viszont már ott lehet a pályán a Mo Evans helyére szerződtetett Sterling Gibbs is, ami tovább növeli a somogyiak esélyeit.

• 17:59:41

A KKK győzni ment Jászberénybe, ezt a delfinek.hu-n közölt előzetesben sem titkolta a csapat vezetése, és tekintve, hogy a KKK a 10., a Jászberény pedig a sereghajtó 14. helyen áll, meg is van az esélye a somogyiaknak egy idegenbeli győzelemre. A két gárda a bajnokság elején már összecsapott egyszer egymással, akkor Kaposváron a KKK könnyed győzelmet tudott aratni.

• 18:03:40

És már el is kezdődött a csata. Rakics duplája nyitotta a meccset, amire Dunn egy hármassal felelt. 2-3.

• 18:04:31

Sejfic dobott be két büntetőből egyet, majd a túloldalon Hendlein duplájával nőtt tovább a kaposvári előny. 3-5.

• 18:05:22

Potyognak a kosarak rendesen itt az elején. Wallace, majd Dunn szereztek két-két pontot. 5-7.

• 18:06:35

Jászberényi oldalról Nelson dobta be a meccs első hármasát, de Dunn nem hagyja, hogy sokáig örüljenek a vezetésnek a hazaiak. Az amerikai irányító már hetedik pontját szerezte. 8-9.

• 18:07:38

Jászberényi KSE

Újra vezet a Berény. Nelson két büntetője után Lucic talált be közelről, 12-9 ezzel a hazaiaknak.

• 18:08:19

Kaposvári KK

Spica közelijével ismét a KKK-nál az előny, 12-13.

• 18:08:56

A negyed feléhez közelítve Wallace bedobja a második berényi triplát, 15-13.

• 18:10:20

Sejfic közelijével növeli előnyét a hazai csapat, 17-13.

• 18:10:38

Gibbs egyébként a padon kezdett a Kaposvárnál.

• 18:11:37

Ivosev dobta be az első kaposvári hármast, de Sejfic ezt követően középtávolról is betalált, így 19-16-ra vezet a Jászberény.

• 18:13:01

Sejfic ráadásul faulttal együtt dobta a középtávolit, és a büntetőt is bedobta utána. 20-16.

• 18:14:41

Baki dobott be két büntetőből egyet, amire a túloldalon négy pont érkezett válaszul, kettőt ebből Lucic, kettőt pedig Sejfic szerzett, aki így gyorsan nyolc pontig jut. 24-17.

• 18:15:30

Wallace ráadásul bedobja a maga második, csapata harmadik tripláját, amivel tíz pontra nő a két csapat közötti távolság. 27-17.

• 18:15:57

1:49-cel a negyed vége előtt időt is kér Fekete Ádám.

• 18:18:08

Borzasztóan jó dobóformában vannak a hazaiak, Rakics dobta be a negyedik berényi hármast, amivel 30-17-re vezet a JKSE.

• 18:18:27

Szerencsére jön egy tripla Hendleintől is, 30-20.

• 18:19:41

A negyed végén Rakics előtt nyílt még lehetőség a kosárszerzésre, de középtávolija kimaradt, így tíz perc után Jászberény - KKK: 30-20.

• 18:22:23

Cseh György és Rakics kosaraival folytatja tovább menetelését a Jászberény a második negyed elején. 34-20.

• 18:23:28

Hiába Ivosev kettese, Nelson bedobja az ötödik berényi triplát is... 37-22.

• 18:25:02

Cseh György és Kerpel-Fronius kosarai után már közte tizenkilenc. 41-22.

• 18:25:44

11-2-es rohanással kezdte a második negyedet a Jászberény, nem is csoda, hogy jön az újabb kaposvári időkérés.

• 18:27:16

Ivosev talál be újfent a KKK-nál. 41-24.

• 18:30:12

A negyed feléhez érve sikerült kicsit faragnia hátrányából a Kaposvárnak. Hendleinék 43-28-ra zárkóztak fel, emiatt pedig időt is kértek a hazaiak.

• 18:32:24

Sejfic közelije után Ivosev dobott be egy hármast. 45-31.

• 18:32:59

Lucic talált be a palánk alól, 47-31.

• 18:34:48

Gibbs megszerzi első pontjait egy ziccerből, 47-33.

• 18:35:29

Csúnyán nyeri eddig a lepattanócsatát is a Jászberény. (16-6).

• 18:36:45

A 11-2-es berényi kezdés után 14-6-ra nyerte az azóta eltelt pár percet a KKK. Baki dobott be egy hármast az imént, amivel 47-36-ra feljött a Kaposvár.

• 18:37:21

Időt is kért Nikola Lazic.

• 18:38:33

Gibbs ráadásul dob egy ziccert faulttal együtt, majd a büntetője is jó, így tízen belülre férkőzik a KKK. 47-39.

• 18:39:05

Baki dobott be két büntetőből egyet. 40-47.

• 18:39:49

Valamivel több, mint egy perc van még vissza a félidőig.

• 18:41:24

12 másodperccel a nagyszünet előtt Lucic dobott be két büntetőt. 49-40.

• 18:42:34

A KKK pedig újabb kosarat már nem tudott szerezni a második negyed végén, így a félidőben Jászberény - KKK: 49-40.

• 18:58:25

Újra pályán a csapatok. Egy kimaradt berényi hármassal folytatódott a mérkőzés, majd a túloldalon Dunn is mellé lőtt egy triplát. 49-40.

• 18:59:08

Sejficé az első kosár a harmadik negyedben. 51-40.

• 19:00:57

Rakics középtvolijával tovább nő a jászberényi előny. 53-40.

• 19:02:30

Újabb hazai kosár, Lucic szerezte középtávolról. 55-40.

• 19:03:25

Hendlein zsákolásával megvan az első kaposvári kosár is a második félidőben. 55-42.

• 19:04:25

Ivosev is betalált aztán, de szinte azonnal jött a válasz a másik térfélen Wallace hármasa révén. 58-44.

• 19:05:49

Dunn ziccerével 58-46.

• 19:07:08

Aztán beesik két újabb jászberényi hármas. Előbb Nelson, majd Rakics talált be kintről. 64-46.

• 19:07:47

Hendlein dobott be két büntetőből egyet. 64-47.

• 19:09:49

Két perccel a negyed vége előtt Hendlein vág be egy hármast. 64-50.

• 19:10:55

Rakics középtávolija után Gibbs dobott be egy ziccert. 66-52.

• 19:11:32

A Jászberénynél már mind az öt kezdőjátékos tíz pont felett jár.

• 19:12:50

Gibbs faulttal dobta be előző ziccerét, és a büntetőt is értékesítette utána, de a túloldalon Nelson a 2+1-es akcióra egy triplával válaszolt. 69-55.

• 19:13:52

A harmadik negyed végén még Hendlein eresztett el egy triplát, de kísérlete kimaradt, így az utolsó játékrész előtt Jászberény - KKK: 69-55.

• 19:15:24

Ivosev ziccere nyitja a záró etapot. 69-57.

• 19:15:52

Wallace válaszol erre egy középtávolival, 71-57.

• 19:18:43

Ivosev középtávolijával 72-60.

• 19:19:38

Egy jó védekezés után indulhatott a kaposvári kontra, melynek végén újra Ivosev volt eredményes. 72-62, a Jászberény pedig időt kért.

• 19:22:12

Két újabb hazai kosárral azonban újra tíz fölé nő a különgség. 76-62.

• 19:22:43

De Dunn és Hendlein négy pontjával ismét kereken tíz közte. 76-66.

• 19:26:58

Baki dobott be két büntetőből egyet, így öt és fél perccel a vége előtt tízen belülre jön a KKK. 76-67.

• 19:27:34

Kerpel-Fronius, majd Gibbs is bedobott egy-egy hármast. 79-70.

• 19:28:02

4:50-nel a vége előtt időt kér a hazai csapat.

• 19:30:34

Sejfic közelije után 81-70.

• 19:32:29

Bónuszban van már a Jászberény, Ivosev pedig be is dobott két büntetőt. 81-72.

• 19:33:31

Cseh, majd Seijfic találnak be a Jászberénynél, s így 85-72-re ellép a hazai csapat.

• 19:33:52

2:29-cel a vége előtt időt kér Fekete Ádám.

• 19:35:45

Huszonnegyedik pontját szerezte meg Ivosev egy kettessel, ezzel ő a legeredményesebb kaposvári. 85-74.

• 19:36:18

De rögtön jön a válasz Csehtől, 87-74.

• 19:36:54

Alig másfél perc még a végéig, nagyon fogy az idő...

• 19:40:03

Nem esett újabb kosár az elmúlt fél percben, így gyakorlatilag megnyerte ezt a meccset a Jászberény.

• 19:41:00

Dunn ziccerével 87-76.

• 19:42:10

A végeredményt pedig Sejfic állította be, közeli kosarával 89-76-ra megnyeri a mérkőzést a Jászberény.

• 19:43:26

A Jászberény tehát az első negyedben megszerzett nagy előnyével jól sáfárkodott, s megszerezte idei negyedik győzelmét, míg a KKK szezonbeli kilencedik vereségét szenvedte el.