A Magyar Diáksport Szövetség elismeréseit csütörtökön a Magyar Tudományos Akadémián vehették át a pedagógusok, az iskolák, a megyei szövetségek és az egyesületek képviselői.

Az Általános Iskolák rangsorában a 485, pontot szerzett iskola közül 4. helyen végzett a kaposvári Kodály Zoltán Központi Általános Iskola, valamint a 290 pontot szerzett középiskola közül 5. helyen végzett a Kaposvári Munkácsy Mihály Gimnázium.

Balogh Gábor, a Magyar Diáksport Szövetség elnöke (b), Rózsa János, a kaposvári Munkácsy Mihály Gimnázium testnevelője (k) és Dr. Szabó Tünde sportért felelős államtitkár (j).

Somogy megye díjazottja Rózsa János a kaposvári Munkácsy Mihály Gimnázium testnevelője - 2016/17-es tanévben három különböző sportágban készítette fel eredményesen tanítványait.

Futballban a Diákolimpia felmenő rendszerű versenyein V-VI. korcsoportos amatőr labdarúgóival a vépi országos döntő 3. helyezettje, míg a szintén V-VI. korcsoportos Futsal csapata a későbbi országos 2. mögött izgalmas döntőn lett Somogy megye ezüstérmese. Az MLSZ által szervezett Fair Play Kupasorozatban csapata országos elődöntőig jutott. Úszás VI. korcsoportjában fiú 4x50 m-es gyorsváltója tagjai a debreceni országos döntőn bronzérmesek lettek. A Diákolimpia dobogójának legmagasabb fokára az Atlétika Mezei futás országos döntőjén V. korcsoportos leány csapatával állhatott - az aranyérmet nyakukba, míg a babérkoszorút fejükre tehették. Ugyanezen versenyen VI. korcsoportos fiú csapatával 7. helyen végzett.

Címkék: Rózsa János, testnevelő, diáksport, Kodály, Munkácsy