Az első két szett rangadóhoz méltó játékot hozott a férfi röplabda NB1 szerdai mérkőzésén, ám mindkét felvonás a kazincbarcikaiak sikerével zárult.

A harmadik felvonás elején szétesett a kaposváriak játéka, a tetemes hazai előnyt azonban 5 pontra tudták csökkenteni Demeter György tanítványai.

Daniel Oravec, a hazaiak mestere időt is kért, a Kazincbarcika utána rendezte is a sorait, a harmadik mérkőzéslabdájukat pedig győzelemre is váltották.

A Vegyész 2006. május elseje után győzte le ismét bajnokin a Kaposvárt.

Vegyész RC-Kazincbarcika – Fino Kaposvár 3:0 (17, 23, 20)

Kazincbarcika, 700 néző. V: Adler, Bátkai-Katona.

VRCK: Milev 11, Banai 7, Árva 13, Mészáros D. 13, Juhász P. 5, Paez Diaz 3. Csere:Gebhardt Á. (liberó), Toronyai, Gebhardt N. 3, Blázsovics. Vezetőedző: Daniel Oravec.

Fino: Vajda 2, Keen 2, Nikolov 8, Nagy J. 7, Nagy P. 12, Bögöly 2. Csere: Pápai (liberó), Horváth K. 1, Szabó B., Kulcsár 1. Vezetőedző: Demeter György.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:7, 16:13, 21:15. II. játszma: 8:6, 16:13, 21:18. III. játszma: 8:4, 16:7, 21:14.

Daniel Oravec: – Sok jó blokkot hoztunk, de olykor kihagyott a figyelem. Örülök a győzelemnek, és annak, hogy a csereként beállók is hozzá tudtak tenni a csapat játékához.

Demeter György: – Az alapjátékunk gyenge volt. Sokat hibáztunk és taktikailag rosszul nyitottunk, a barcikaiak pedig nagyon fegyelmezettek voltak. De nem lehet túl sokat keseregni, a hétvégén egy másik rangadó vár ránk, megyünk tovább…