Zarka Péter tanítványai az első és a harmadik szettben is sokáig jól tartották magukat, a szettrablás azonban nem jött össze a bajnoki döntőbe igyekvő vendégek ellen.

Az alapszakasz során a Nyíregyháza kilenc győzelemmel és egy vereséggel végzett a B csoport élén, de a Diamant-lányok is készülhetnek a felsőházi rájátszásra. Igaz addig még vár rájuk egy békéscsabai kirándulás a Magyar Kupában.

Gyerünk lányok! #1mcmvolley #kaposvár #nyíregyháza

26 Likes, 2 Comments - 1.MCM-Diamant KE (@1mcmvolley) on Instagram: "Gyerünk lányok! #1mcmvolley #kaposvár #nyíregyháza"

Női NB I, B-csoport

1. MCM Diamant Kaposvár – Fatum-Nyíregyháza 0:3 (–18, –15, –20)
Kaposvár, 250 néző. V: Vári, Adler.

Diamant: Vojnics-Purcar 9, Leidgeb 7, Fábián 1, Iricsanyin 8, Harmath 3, Horváth A. 4. Csere: Csitári (liberó), Kanizsai 2, Sitkey 3, Lutter L., Szívós 1. Vezetőedző: Zarka Péter.

Fatum-Nyíregyháza: G. Francesco, Matics 10, Kalotai 9, Valdez 15, Fernandez 9, Kalicsanyin 9. Csere: Tóth F. (liberó), Villám 2. Vezetőedző: Horváth András.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 0:2, 5:4, 10:9, 14:15, 17:20. II. játszma: 4:1, 4:5, 9:10, 10:15, 13:20, 13:24. III. játszma: 2:5, 6:10, 9:15, 14:20, 16:24.

Zarka Péter: – Jól kezdtük a meccset, de a játszma vége felé leromlott a nyitásfogadásunk, ez pedig annyira megviselte a csapatot, hogy a második játszmára is rányomta a bélyegét. Kicsit csalódott vagyok, mert azt hittem, hogy lelkesedéssel ellensúlyozni tudjuk majd a nyíregyháziak fizikai fölényét, ez sajnos nem sikerült.

Horváth András: – Az első játszma közepétől sikerült a saját játékunkat játszani, ez volt a kulcs. Voltak hullámvölgyeink, de ezekből sikerült gyorsan kilábalnunk.

Címkék: nyíregyháza, 1.mcm-diamant kaposvári egyetem, nb1, röplabda, sport