A visszavágót a vendégek kezdték frissebben, akik eleinte még vezettek is, a szett derekán azonban kézbe vette az irányítást a Fino, és bezsebelte a győzelmet. A folytatásban már egyértelműen a házigazda akarata érvényesült a pályán, és számos szép megoldásra is futotta a fiúk erejéből. A válogatott feladó, Keen Cameron az odavágón 11, a visszavágón pedig hat ásszal kínálta meg a Veszprém megyeieket. Az elődöntőben a címvédő Szolnokot búcsúztató Kazincbarcika lesz a somogyiak ellenfele.

Folytatás és egyben évzárás, vasárnap 17 órakor, Debrecenben, bajnoki találkozón, a győzelem reményében.

Fino Kaposvár - Sümegi RE 3 - 0 (19, 16, 22)
Kaposvár, Kodály iskola, 100 néző. V.: Szarka J., Varjasi.

Fino: Keen 7, Nikolov 7, Nagy J. 7, Kalmár Á. 9, Horváth K. 9, Vajda T. 5. Csere: Pápai P. (liberó), Szabó Bence, Szabó Barna 2, Bögöly 9, Kiss M., Kulcsár A. Vezetőedző: Demeter György.

Sümeg: Balla 1, Kaposi 10, Tigyi 6, Erki 12, Németh Z. 5, Nagy P. 3. Csere: Illés T. (liberó), Péter B. 2, Óhidi. Vezetőedző: Tamás Zoltán.

Az eredmény alakulása: I. játszma: 5:8, 16:13, 21:16. II. játszma: 8:4, 16:10, 21:16. III. játszma: 7:8, 15:16, 21:20.