Előzetesen is a kaposváriak számítottak a találkozó esélyesének, és az első, majd a második játszmában ezt a pályán is bizonyították. A hazaiak 18, illetve 13 pontig jutottak.

A harmadik játékrészben a Fino játékosai valamelyest kiengedtek, és ezt rögtön kihasználta a Sümeg.

A folytatásban helyreállt a rend, és végül elkönyvelhette a magabiztos győzelmet a Demeter-legénység. Érdekesség, hogy a meccs egyik legeredményesebb játékosa a feladó Keen Cameron volt, aki 14 pontjából 11-et nyitásból szerzett.

A visszavágót december 15-én, pénteken 19 órától játsszák a Kodály iskola tornatermében.

Férfi röplabda Magyar Kupa, negyeddöntő, 1. mérkőzés

Sümegi RE – Fino Kaposvár SE 1:3 (-18, -13, 22, -14)

Sümeg, 100 néző. V.: Nagy L., Mezőffy.

Sümeg: Németh Z. 7, Nagy P. 3, Erki 8, Kaposi 17, Tigyi 4, Balla 1. Csere: Illés, Péter. Vezetőedző: Tamás Zoltán.

Kaposvár: Horváth K. 2, Vajda 6, Keen 14, Nikolov 11, Nagy J. 7, Kalmár 14. Csere: Pápai, Kiss M. (liberó), Szabó Bence, Szabó Barna, Kulcsár. Vezetőedző: Demeter György.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 6:8, 12:16, 16:21. II. játszma: 5:8, 8:16, 12:21. III. játszma: 8:6, 16:11, 21:17. IV. játszma: 4:8, 6:16, 10:21.

Demeter György: A Magyar Kupa elődöntőjében három szetten át figyelmes, fegyelmezett játékot nyújtottunk, és biztosan nyertünk, a harmadik játszmában viszont lankadt a figyelmünk, és ezt jó nyitásokkal kihasználta a házigazda.