Szoros csatát hozott a mérkőzés első szettje. A csapatok végig fej-fej mellett haladtak, a végén mégis a Diamant kerekedett felül. (1-0)

A második játszmát meggyőzően kezdte a hazai csapat. A szett derekánál hat ponttal is vezettek Zarka Péter tanítványai, Háfra Dominika sérülése után azonba fordítani tudtak a piros-kékek. (1-1)

A rövid pihenő után Zarka Péter változtatatt a csapat szerkezetén és rendre bejöttek a húzásai. A harmadik felvonást a szerb Iricanin vezérletével kifejezetten simán hozták a somogyiak, a negyedik szettben pedig volt, hogy már tíz ponttal is vezettek Horváth Alexandráék.

Az utolsó felvonást végül 25:19-re nyerte a Diamant, a lefújás után pedig joggal ünnepelt a csapat és a hazai publikum.

Női NB I, B-csoport:

1. MCM Diamant Kaposvár – Vasas Óbuda 3:1 (21, –23, 18, 19)

Kaposvár, 400 néző. V: Adler, Szabó P.

Diamant: Lutter L. 3, Araujo 15, Harmath 1, Háfra 8, Kanizsai 6, Leidgeb 10. Csere:Csitári (liberó), Fábián, Iricsanyin 12, Horváth A. 8, Sitkey 5, Kocsi. Vezetőedző: Zarka Péter.

Vasas: Vietti 3, Török 11, Bodovics 2, Simic 17, Kostelanská 11, Haneline 13. Csere:Juhár (liberó), Durst, Papp O. 3, Mihály 1. Vezetőedző: Jókay Zoltán.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:6, 16:14, 21:19. II. játszma: 7:8, 16:11, 21:20. III. játszma: 8:1, 16:10, 21:16. IV. játszma: 8:4, 16:9, 21:11.

Ha lemaradt, itt visszanézheti a teljes mérkőzést!