A somogyiak a szlovák bajnok Nyitra elleni Challenge Kupa-párharc visszavágója előtt látták vendégül a mezőny második feléhez tartozó Veszprém megyeieket, és az első szettben csak nehezen lendültek játékba. Tamás Zoltán fiai már 8:5-re is vezettek az elején, a hajrában pedig egészen 23:22-ig tartották magukat. A végén aztán felülkerekedett a rutin: ifjabb Nagy Péter két szépségdíjas megmozdulása eldöntötte a játszma sorsát.

A térfélcsere után már jobban pörögtek a hazaiak, ellenfelük pedig ezúttal nem tudta őket megközelíteni. Nagy József ász-nyitásával, 24:18-nál jutott szettlabdához a Fino, Tigyi szépítő pontja után pedig a fiatal, saját nevelésű Kulcsár Adrián ütötte be a labdát a vendégek térfelére. A harmadik játékrészben sem kellett izgulnia a kaposvári szurkolótábornak: Demeter György legénysége pontról pontra jutott egyre közelebb a végkifejlethez, és a végén előbb Nagy Péter villant, majd Nagy József szúrta át a labdát a másik oldalra, amivel véget is ért a 62 perces találkozó. A Sümeg összességében tisztesen helytállt a bajnok otthonában, de nem tudta megakadályozni a várt, 3:0 arányú Fino-sikert.

Demeter György: Ma délután a Nyitra elleni, szerdai Challenge Kupa-visszavágóra is készültünk az erőteljes nyitásokkal. Még van min javítani.

Tamás Zoltán: Az első szett után kiismerte a játékunkat a Kaposvár, és onnan kezdve már irányította a mérkőzést.

Fino Kaposvár - Sümeg

Uploaded by KaposPont on 2017-11-25.

Fino Kaposvár SE – Sümegi RE 3:0 (22, 19, 19)

Kaposvár, 200 néző. V.: Farkas L., Éri G.

Fino: Horváth K. 3, Vajda 4, Keen 3, Nikolov 10, Nagy J. 9, Nagy P. 15. Csere: Pápai (liberó), Bögöly 10, Kalmár 3, Kulcsár 3, Szabó Bence. Vezetőedző: Demeter György.

Sümeg: Németh Z. 5, Sow 3, Erki 10, Kaposi 11, Tigyi 4, Balla. Csere: Illés (liberó), Nagy P. Vezetőedző: Tamás Zoltán.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 5:8, 16:15, 21:16. II. játszma: 8:4, 16:11, 21:17. III. játszma: 7:8, 16:14, 21:16.