A kaposvári lányok komoly nyerési esélyekkel utaztak ismét a fővárosba, és ezúttal is igazolták az előzetes várakozásokat. A fővárosiak az első és a második játszmában csak tisztes távolból követték ellenfelüket, a harmadik szettben viszont lankadt a somogyiak figyelme, és csak a játék második felében dőlt el a győzelem sorsa. A sereghajtó Palota ebben a játszmában 19 pontig jutott.

A kaposváriakra a folytatásban két, igen nehéz hazai tétmérkőzés vár: szerdán 18 órakor Magyar Kupa-negyeddöntőn fogadják a címvédő Békéscsabát, szombaton 17 órától pedig a Vasas Óbuda elleni bajnoki rangadó következik a sorban.

Zarka Péter: Újabb fontos mérkőzést nyertünk meg idegenben. Haladunk a céljaink elérése felé.

Palota RSC – 1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem 0:3 (-13, -12, -19)
Budapest, 50 néző. V.: Pőcze, Szarka.
Palota: Bodnár, Bánlaki 2, Lászlop 8, Király 9, Mester 5, Várhegyi 4. Csere: Hadnagy R. (liberó). Vezetőedző: Glózik János.
Kaposvár: Fábián 2, Araujo 9, Sitkey 5, Háfra 9, Iricanin 10, Leidgeb 12. Csere: Csitári, Mészáros Zs. (liberók), Kanizsai 4, Kocsi 1, Harmath 4. Vezetőedző: Zarka Péter.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 5:8, 7:16, 11:21. II. játszma: 2:8, 6:16, 10:21. III. játszma: 8:7, 14:16, 15:21.