A magyar és a szlovák bajnok kaposvári összecsapásán jobban kezdett a házigazda, és az első technikai szünetben már 8:3-ra vezetett. A remek rajtot azonban nem követte eredményes folytatás: a nyitraiak szépen, lassan ledolgozták hátrányukat, majd kézbe vették az irányítást is. A somogyiak fontos helyzetekben rontottak nyitásokat, ellenfelük pedig pontosan támadott. A végén aztán magabiztosan meg is nyerte a szettet a szlovák együttes (17:24, 0-1).

Hasonló volt a forgatókönyv a térfélcsere után is: hiába szerezte az első pontokat a Fino, 9:9-nél, a lengyel légiós, Wawrzynczyk bombaerős ász-szervájával befogta riválisát a Nyitra. A kaposváriak azonban nem hagyták magukat, és Keen Cameron nagyszerű nyitása után már 14:11 állt a táblán.  A Demeter-legénység féltve őrizte kis előnyét, de a vendégek sem hagyták magukat, így izgalmas csata bontakozott ki a küzdőtéren. Nagy Péter vízfakasztó ütése alakította 19:16-ra az eredményt, majd szép labdamenet végén Nikolov szerzett pontot. A hajrá is a somogyiaké volt: Keen újabb nyitással lepte meg a háló túloldalán állókat, Nagy József blokkja pedig már játszmalabdát ért. És már nem volt megállás: Keen Cameron nemes egyszerűséggel kiszerválta a szlovákokat, így összejött az egyenlítés (25:18, 1-1).

Vajda Tamás pontja vezette be a harmadik szettet, Nagy Péter sokadik okos megoldása után pedig már 6:3 volt az állás. Továbbra is a Fino diktálta a tempót, és ezekben a percekben szinte egymást érték a tapsot érdemlő megoldások. A szlovákok 11:5-ről kezdték meg a felzárkózást, és miután négy pontot gyűjtöttek egymás után, Demeter mestere kénytelen volt időt kérni. A legjobbkor jött Nagy József blokkja, amelynek köszönhetően 16:13-ról kezdhette meg a Fino a játszma harmadik harmadát. A még középiskolás Horváth Kristóf pontja lendítette tovább a somogyiak szekerét, a Nyitra azonban folyamatosan ott loholt a magyar bajnok nyomában. 19:18-ról indult a hajrá, és két hazai pont következett egymás után. A játék sorsát aztán Nagy Péter döntötte el, egy szép ütéssel és egy nagy blokkal (25:21).

A negyedik játékrészben is Vajda kezdte a pontgyártást, és ezt a szettet is a Fino indította jobban. Az első technikai szünetben 8:7 volt az eredmény, aztán – hatásos nyitásainak köszönhetően - átvette a vezetést a Nyitra. A kaposváriak időnként elbátortalanodtak, és ezután már csak futottak az eredmény után. Hiába villant többször Nagy Péter, ezúttal a huszáros hajrá is kevés volt a mérkőzés befejezéséhez (22:25, 2-2).

A mindent eldöntő, ötödik, rövidített játékrészben felváltva estek a pontok, és 8:6-os szlovák vezetésénél cseréltek térfelet a csapatok. A vendégek egy-két ponttal mindig előrébb jártak, aztán Wawrzynczyk gondoskodott arról, hogy tovább hízzon az előnyük. 7:10-nél kaposvári időkérés állította meg a játékot, aztán eltörött a játékvezető ülő-alkalmatossága, így néhány perces kényszerszünet után folytatódott a küzdelem. A Fino 8:12-ről kezdte meg a felzárkózást (a csereként beállt Szabó Bence nyitásai alaposan meglepték a szlovákokat), Nagy Péter pedig egy egységre hozta fel övéit. Sajnos többre már nem futotta, Zatko szervájával meccslabdához jutott a Nyitra, Nagy József rövid nyitása pedig lezárta a 130 perces, nagy ütközetet. A visszavágót a jövő szerdán játsszák Nyitrán.

Demeter György: A negyedik játszmára elfáradtunk, a korábban látott agresszív játékot már nem tudtuk továbbvinni,. Az ötödik szettben buta hibákat vétettünk. Küzdöttünk, időnként jól játszottunk, összességében megérdemelt a Nyitra sikere. Természetesen a visszavágón is mindent megteszünk majd a győzelemért.

Fino Kaposvár SE – VKP Bystrina SPU Nitra 2:3 (-17, 18, 21, -22, -12)

Kaposvár, 400 néző. V.: Ewald, Niewiarowska.

Kaposvár: Vajda 10, Keen 8, Nikolov 16, Nagy J. 8, Nagy P. 24, Horváth K. 8. Csere: Pápai (liberó), Bögöly 2, Szabó Bence. Vezetőedző: Demeter György.

Nyitra: Wawrzynczyk 18, Hornik 13, Rehak 26, Menner 14, Kasper 6, Zatko 2. Csere: Hupka (liberó), Holly, Malina 1, Porubsky 1. Vezetőedző: Marek Kardos.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 4:1, 8:3, 9:9, 10:11, 12:14, 14:19, 16:23, 17:24. II. játszma: 7:3, 8:5, 9:9, 14:11, 19:16, 22:18, 24:18. III. játszma: 6:3, 8:4, 11:5, 11:9, 16:13, 19:18, 21:18, 23:20, 24:21. IV. játszma: 4:1, 8:7, 9:12, 12:15, 17:18, 17:22, 18:24, 22:24. V. játszma: 2:1, 3:5, 6:8, 7:10, 8:12, 11:12, 11:14, 12:14.