Elrontott somogyi centertámadás vezette be a hétvége rangadóját, majd az ex-kaposvári Dávid Zoltán köszönt be. Mindkét oldalon sok volt a nyitásrontás, a házigazda azonban így is el tudott lépni három ponttal.

Dávid Zoltán két villanását követően öt pontra hízott az alföldiek előnye, a Fino együttesében a sérülése után visszatérő, rutinos Nagy Péter és a bolgár légiós, Nikolov próbálta tartani a lelket. Ahogy játékba melegedtek a csapatok, úgy láthatott a közönség egyre több látványos labdamenetet a pályán. A folytatásban aztán a kecskemétiek másodpercei következtek, és 17:11-nél kénytelen volt időt kérni Demeter mester. Krupánszki már a 18. pontot ünnepelhette, kaposvári szempontból a lehető legjobbkor jött Nagy P. eredményes megmozdulása. A Fino azonban ebben a szettben már nem tudta megállítani riválisát, hiába sikerült 24:16 után előbb Nagy Péternek, majd Nikolovnak is pontot szereznie.

A térfélcsere után igyekezett megállítani a lendületbe jött hazai együttest a Fino. Nikolov 2:2-re alakította az eredményt, Nagy József szerencsés nyitása után pedig a vezetést is sikerült átvenni. Nagy Péter blokkja után már 3:5 állt a táblán. A folytatásban fej-fej mellett haladt a két csapat, de a kaposváriak jobban összpontosítottak, mint korábban, és mindig volt valaki, aki jókor szerzett pontot. 13:16 után még egyenlíteni tudott a Kecskemét, 18:18-at követően aztán öt somogyi pont következett egymás után. Nikolov ejtésével már az egyenlítés kapujához érkezett a Fino, Kovács Zoltán rövid szervája pedig el is döntötte a küzdelem sorsát.

A harmadik játékrész sem volt izgalommentes, mindkét csapat igyekezett teljes arzenálját felvonultatni, és egyik fél sem tudott megnyugtató előnyt szerezni. Felváltva estek a pontok, és közben szép egyéni megoldásokat is láthattunk. A szett derekán két ponttal meglépett a Kecskemét, és foggal-körömmel őrizte a kicsi előnyt. Krupánszki, majd Pesti szerzett fontos pontokat, aztán Kovács Zoltán hazai szempontból megnyugtató módon már 22:18-ra alakította az állást. A végén még kapaszkodott a Fino, de Krupánszki ütésével véget ért a játszma.

Rangadóhoz méltó, nagy küzdelem bontakozott ki a pályán a negyedik szettben is, és ezekben a percekben is felváltva támadtak sikerrel a csapatok. Csak a játszma hajrájában dőlt el, hogy végül ki kerekedik felül: 20:20 után előbb Kovács Zoltán, majd Pesti Marcell blokkolta le a vendégek támadását, Dávid Zoltán pedig kiharcolta a meccslabdát is. A hétvége rangadóját a nagy kedvvel játszó Pesti megmozdulása fejezte be. A hírös város legénysége 3:1 arányban jobbnak bizonyult, és ezzel elvette a bajnoki címvédő veretlenségét is.

HÉP-Kecskeméti RC – Fino Kaposvár 3:1 (18, -21, 22, 22)
Kecskemét, 400 néző. V.: Halász T., Adler.

Kecskemét: Szabó M. 3, Pesti M. 17, Dávid Z. 18, Kovács Z. 9, Török R. 4, Krupánszki 16. Csere: Deák (liberó), Kunert 2, Vocskó. Vezetőedző: Sasa Nedeljkovic.

Kaposvár: Keen 3, Nikolov 11, Nagy J. 10, Nagy P. 17, Horváth K. 4, Vajda T. 7. Csere: Pápai (liberó), Bögöly 1. Vezetőedző: Demeter György.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 2:0, 7:4, 10:6, 13:8, 14:11, 18:11, 21:12, 21:14, 24:16, 24:18. II. játszma: 2:2, 3:5, 9:8, 9:10, 11:13, 13:16, 18:18, 20:24. III. játszma: 2:2, 8:8, 13:13, 15:13, 22:18, 23:20, 24:21. IV. játszma: 13:11, 16:13, 18:17, 22:20, 24:20, 24:22.