Jól kezdtek a kaposváriak a MAFC ellen, a négypontos előny azonban nem tartott sokáig. A 48 esztendős Schildkraut Krisztián vezette fővárosiak előbb egyenlítettek, majd a szett hajrájára fordítottak is. 20-22-nél jött is a hazai időkérés, majd nem sokkal később az első kivédekezett szettlabda miatt tapsolhatott a kaposvári közönség. Ezután ide-oda vándorolt a vezetés, az idegek harcát pedig végül Nagy Józsefék, míg a szettet a Fino nyerte 32:30-ra.

A 3-4 pontos vezetés a második felvonás elején is megvolt, amit megint fővárosi egyenlítés követett. A különbség 14-13 után kezdett el nőni a két együttes között, Keen Cameron ásznyitását követően pedig már 6 pont volt a hazaiak előnye. A játékrészt végül simán, 25-17-re nyerte a Demeter-legénység.

Talán a harmadik szettet kezdték a legjobban a vendégek, akik 6-6 után a vezetést is átvették. A rengeteg rontott nyitással tarkított pillanatok után a rekordbajnok együttes szép lassan rendezte sorait, és a csereként beállt Bögöly Gábor pontjainak is köszönhetően megint a Kaposvárnál volt az előny.

Ezután már a hazaiak a győzelmet sem engedték ki a kezeik közül, akikre jövő héten már egy sokkal nehezebb feladat vár majd a Kecskemét otthonában.

Fino Kaposvár SE – MAFC-BME 3:0 (30, 17, 19)
Kaposvár, 300 néző. V.: Vári, Vígh.

Fino: Horváth K. 4, Vajda 8, Keen 7, Nikolov 14, Nagy J. 4, Kalmár 15. Csere: Pápai, Kiss M. (liberók), Bögöly 6, Szabó Barna. Vezetőedző: Demeter György.

MAFC: Schildkraut 1, Kun 7, Csépke 7, Bán 9, Posztós 7, Szabó B. 3 Csere: Varga D., Tar Sz. (liberók), Bakóczy, Farkas, Eke 1. Játkos-edző: Schildkraut Krisztián.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:7, 16:14, 20:21. II. játszma: 8:5, 16:13, 21:16. III. játszma: 7:8, 16:14, 21:15.

Nézzék vissza a mérkőzést teljes egészében!