A Vasas elleni hétfői meccs után újabb nehéz összecsapás várt az 1.MCM-Diamant Kaposvári Egyetem női NB1-es röplabdacsapatára. A Nyíregyháza ellen nem is indult jól az összecsapás Zarka Péter tanítványainak, akik a 25:17-es első felvonás után, a másodikban már csak 12 pontig jutottak.

A harmadik játékrészre aztán megrázták magukat a vendégek: a szerb Iricanin és a brazil Araujo vezérletével szépíteni tudtak, ez pedig intő jelnek bizonyult a hazaiak számára is.

A nyírségiek ugyanis ezután már nem hagyták kicsúszni a kezeik közül a mérkőzést, így a kaposvári hölgykoszorúnak hétfőhöz hasonlóan ezúttal is maradt a szettrablás.

A hazaiaktól Fernandez 17 pontig jutott, a somogyiaktól pedig Debora Araujo 17 pontja mellett mindenképpen említést érdemel még Háfra Dominika 14 pontos teljesítménye.

1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem

Ma is szettet raboltunk idegenben, de a végén a Nyíregyháza örülhetett

Fatum Nyíregyháza - 1.MCM-Diamant Kaposvári Egyetem 3:1 (17, 12, -19, 13)

Nyíregyháza, 500 néző. V.: Suba, Jámbor

Nyíregyháza: Kotormán 5, Fernandez 17, Vacsi 10, Villám 7, Szombathelyi 11, Kalicsanyin 7. Csere: I. Francesco, Tóth F. (liberók), Matics 4, Kundrák, Szabó L. Vezetőedző: Horváth András.

Kaposvár: Lutter L., Iricsanyin 7, Sitkey 4, Háfra 14, Araujo 17, Leidgeb 5. Csere: Csitári (liberó), Kanizsai, Szivós, Harmath 1, Fábián 1. Vezetőedző: Zarka Péter.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:5, 16:11, 21:15. II. játszma: 8:4, 16:8, 21:10. III. játszma: 8:7, 12:16, 15:21. IV. játszma: 8:6, 16:9, 21:12.

Horváth András: Felkészültünk a Kaposvárból, és fontos győzelmet arattunk. Kár a harmadik játszmáért.

Zarka Péter: Hat nap alatt ez már a harmadik fontos mérkőzésünk volt. Hullámzóan teljesítettünk.

Címkék: fatum nyíregyháza, 1.mcm-diamant kaposvári egyetem, nb1, röplabda, sport