A férfi teke Szuperliga 8. fordulójában az újonc Balogunyam TK csapatát fogadta a Közutasok-1.MCM Kaposvári TK egyesülete. A vendégeknek teljesen ismeretlen volt a nehéznek számító kaposvári pálya, korábban még sosem játszottak itt.

Az ifjúságiaknál újoncot avattak a hazaiak, Szlavati Dominik először játszott tétmeccsen, aki szépen mutatkozott be, igaz a jóval tapasztaltabb vasiakkal szemben sem neki, sem Fajtainak nem volt esélye, így a vendégek 4:0 arányban nyerték a mérkőzést.

A felnőtt mérkőzés első sorában Illés Richárd szoros párharcot vívott, melyben végül 5 fával alulmaradt, így a vendégeké lett az első pont. Ezzel szemben Nagy Gergő remekül játszott, mind a 4 szettpontot begyűjtötte, és kiváló 590 fás eredménnyel zárt. A Közutasok 50 fás előnyt szereztek.

A második sorban Magyarnak nem ment a játék, ennek ellenére az első szettben fél szettpontot szerzett és a másodikban is csak 5 fával kapott ki. A harmadik szettben Kálny érkezett csereként, aki remekül szállt a játékba, mindkét szettet megnyerve, a kaposváriaké lett a csapatpont. A másik párban Kis Richárd jól kezdett, két szett után 46 fával vezetett, és bár a másik két szettet elvesztette, a pontszerzést nem fenyegette veszély. Két sor után a kaposváriak 3:1-re, 72 fával vezettek.

Az utolsó sorban Földesi remekelt, folyamatosan növelte előnyét, igaz a végére kicsit elfáradt, az utolsó szettet el is vesztette, de így is nagyszerű 589 fás eredménnyel szerezte meg az újabb hazai pontot. Némethnek nehezebb dolga volt, ráadásul az első 60 gurításban nem is ment igazán a játék, de a második 60-ban magára talált és ledolgozta a korábban összeszedett hátrányt, végül az utolsó csapatpontot is megszerezte.

A mérkőzés a Közutasok 7:1 arányú, 146 fás győzelmével zárult, így 7 ponttal a 7. helyen állnak a tabellán.

Következő héten az 5. helyen, ám mindössze 1 ponttal jobban álló Ajka Kristályhoz utaznak a Közutasok.

Közutasok-1.MCM KTK - Balogunyom TK 7:1 (3306 - 3160)

Illés Richárd 529 - Kiss Tamás 534 (1,5:2,5)
Nagy Gergő 590 - Doma Attila 535 (4:0)
Magyar József (Kálny Krisztián) 516 - Cserei Gábor 512 (2,5:1,5)
Kis Richárd 532 - Virág Bence (Kiss Zsolt) 514 (2:2)
Földesi Zsolt 589 - Svajda Zoltán (Horváth Márton) 528 (3:1)
Németh Tibor 550 - Józsa Gábor 537 (2:2)

Ifjúsági mérkőzés: Közutasok-1.MCM KTK - Balogunyom TK 0:4 (942 - 1055)

Fajtai Arnold 470 - Hammer Bálint (Horváth Márton) 516 (1:3)
Szlavati Dominik 472 - Horváth Flórián 539 (1:3)