A 2010-es évek eleje után találkozott ismét az élvonalban a Kaposvári KK debreceni együttessel. A hajdúságiak egyetemi alakulata idén kerültek fel az NB I./A csoportjába és kiválóan rajtoltak. A három győzelem mellett eddig három vereség volt a mérlegük. A hazaiak a Szombathelyen elszenvedett vereség után szerettek volna javítani - írja a Delfinek.hu.

Hendlein pöccintésével indult a találkozó, de Molnár A. triplájával már a vendégeknél volt az előny. Amennyire lehet magas szerkezettel álltak fel a vendégek, akik kezdetben próbálták felvenni a versenyt a belső posztokon. A külső dobások nem sikerültek a kaposvári oldalon öt perc alatt öt távoli kísérlet maradt kihasználatlanul.

A nyolcadik percben a bajnokság során első alkalommal Baki Gergely is pályára lépett, aki szemsérülése után tért vissza. A negyed vége előtt Dunn 2+1-es akciójával sikerült egyenlíteni. Alacsonybb szerkezetre váltottak a vendégek, de a sok hibával kosárlabdázó kaposváriak nem tudtak elszakadni riválisuktól. A 15. percben Molnár András kapott technikait reklamálásért, a következő támadásokból pedig Hendlein szerzett újabb pontokat. Jött is azonnal Berényi Sándor időkérése, ami meg is akasztotta a hazai lendületet. Armwood és Lilov találatai után volt kaposvári válasz, így a dudaszó pillanatában 34–34 állt az eredményjelzőn.

Spica és Dunn tempói vezették be a harmadik negyedet, de a nagyon gyenge napot kifogó – hátfájással is küzdő – Ivosev képtelen volt gyűrűbe találni. Görcsösen kosárlabdáztak a somogyiak, igaz az ellenfél is sokszor volt pontatlan. Spica vitte hátán a hazaiakat, de Lilov is rendre megvillant a túloldalon.

A záró szakasz Jones félpályán túlró elengedett palánkos triplája miatt 53–53-ról indult. Farkas és Velkey távoli kosarai a vendégeket juttatták újabb előnyhöz, ráadásul Spicát negyedik hibája miatt le is kellett cserélni. A zónavédekezés ellen semmi nem sikerült a hazaiaknak, a debreceniek pedig rendre éltek a kínálkozó lehetőségekkel. Farkas második hármasa már a 69–57-es előnyüket jelentette, ám egy 5–0-ás szakasszal sikerült tíz pont alá jönni. Spica 2+1-e még visszahozta a reményt az utolsó percben, de Lilov triplája a Debrecen javára döntötte el a meccset.

Így értékelték az edzők a mérkőzést:

Nézzék vissza a mérkőzést teljes egészében!

Kaposvári KK - DEAC

Uploaded by KaposPont on 2017-11-03.

Kaposvári KK–Debreceni EAC 69–75 (16–16, 18–18, 19–19, 16–22)
Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 950 néző, vezette: Benczur T., Török R., Radnóti M.

Kaposvári KK: Dunn (14), Evans (6), Ivosev (6/6), Hendlein (13), Spica (28). Csere: Baki (2), Hock (-), Bogdán B. (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Debreceni EAC: Jones (12/3), Lilov (20/6), Molnár A. (8/6), Farkas (12/6), Armwood (15). Csere: Lajsz (-), Velkey (5/3), Kósa (3/3), Opre (-). Vezetőedző: Berényi Sándor. Edző: Kovács Adrián.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 4–4, 7. perc: 11–16, 12. perc: 20–18, 17. perc: 29–22, 22. perc: 38–37, 27. perc: 44–47, 32. perc: 57–56, 37. perc: 59–69. Kipontozódott: Ivosev (a 40. percben). Jók: Spica, Hendlein, illetve Armwood, Lilov, Jones.