Jól kezdtek a kaposvári lányok az előző szezon hatodik helyezettje ellen, a magabiztos rajt után azonban szép lassan zárkózni kezdtek a fővárosiak. Leidgeb Noémi ásznyitásai után joggal járt a vastaps a hazai publikumtól, 23:20-nál viszont jelezte az MTK, hogy komolyan kell őket venni a folytatásban.

Ennek ellenére ismét 6-1-es rohanással kezdte a második felvonást a kaposvári hölgykoszorú, amit egy kisebb rövidzárlat követett. 7-6-ra fordítottak a vendégek, a különbség pedig a folytatásban is mindössze 1-2 egység volt. Harmath Zsófia pontja jókor jött a hajrában, amit kisvártatva 2:0-ás kaposvári vezetés követett.

A harmadik felvonásban lemásolták a csapatok az előző szett elejét, a különbség az volt, hogy ezúttal a csereként beállt Kanizsai Dorottya egalizált 11-11-nél. A szett vége felé megint megrázta magát az MTK: a görög Chatziefstratiadou pontjával már néggyel mentek, jött is a hazai időkérés.

Egy másik csere, Sitkey Mariann remek nyitásainak köszönhetően azonban fordítani tudtak Zarka Péter tanítványai, akik innen már nem engedték ki az újabb 3:0-ás győzelmet.

Folytatás hétfőn a Vasas otthonában, melyet az M4 Sport élőben közvetít majd 20 órától!

Így látták a mesterek

1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem 3:0 (20, 21, 21)

Kaposvár, 350 néző. V.: Horváth M., Éri.

Kaposvár: Leidgeb 15, Lutter L. 1, Iricanin 15, Harmath 4, Háfra 3, Araujo 14. Csere: Csitári (liberó), Fábián, Horváth A. 6, Sitkey 1, Kanizsai 2. Vezetőedző: Zarka Péter.

MTK: Kötél Zs. 1, Godó 10, Kis R. 2, Horváth Z. 5, Takács B. 12, Chatziefstrati 7. Csere: Szalai, Hajek-Nagy (liberók), Nyuka 3, Lesi. Vezetőedző: Tóth Gábor.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:5, 16:8, 21:13. II. játszma: 7:8, 13:16, 20:21. III. játszma: 7:8, 15:16, 21:19.

Nézzék vissza a mérkőzést teljes egészében!

1.MCM-Diamant Kaposvári Egyetem - MTK Budapest 3:0