Spica 2+1-es akciójával rajtoltak a vendégek a szombathelyi összecsapáson, de nem késett sokat Pustahvar öt pontja sem. Amíg a somogyiak a palánk alatti játékot erőltették, addig a hazaiak elsősorban távolról voltak igen eredményesek. A Pustahvar Boriszov duó hatástalanítása legalább olyan nehézségekbe ütközött a kaposvári oldalon, mint Spica védése a szombathelyieknél. Govens egyenlített 17–17-nél, de csak Evans első triplájáig. Pustahvar négy pontos akciója, és Govens újabb találata után 30–29 állt az eredményjelzőn tíz percnyi játék után.

A védekezés egyik csapatnak sem ment igazán, a dobópárbajból pedig ahogy várni lehetett a hazaiak jöttek ki jobban a második negyed elején. Folyamatosan növelte előnyét a több minőségi cserét felvonultató Falco és a 14. percben már 44–34-re vezetett. Percekig nem született kaposvári pont, így a Govens által irányított hazaiak a félidőre már akár eldöntötték volna a találkozó sorsát. A kaposváriak azonban Dunn révén tíz pont közelében tudtak maradni. Az 59 kapott pont minden elárult a vendégek védekezéséről.

A nagyszünet után hiába faragott hátrányán a kaposvári együttes a Zsigeranovics, Govens duó gondoskodott arról, hogy ismét bőven tíz pont felett legyen a különbség. A 25. percben Fekete Ádám kért időt, ám ekkor már 73–54 állt az eredményjelzőn.

A záró szakaszban Dunn fáradhatatlanul küzdött, s a 30. pontját is elérte, de érdemi változást ez sem jelentett, mert az ellenakciókból újabb szombathelyi pontok születtek. Pustahvar és Boriszov hibátlanul támadott, így nem volt kétséges melyik csapat nyeri az összecsapást. A századik Falco pontot Kucsora jegyezte, a 106–82-es végeredményt pedig Hock Gergő kosara állította be.

Falco-Vulcano Energia KC–Kaposvári KK 106–82 (30–29, 29–18, 27–20, 20–15)

Szombathely, Aréna Savaria, 2000 néző, vezette: Papp P., Tőzsér D., Gál J.

Falco-Vulcano Energia KC: Govens (21/6), Váradi (2), Boriszov (17/9), Pustahvar (24/12), Zsigeranovics (12). Csere: Tóth N. (6), Perl (18/3), Kucsora (6/6), Hódi (-), Dancsecs (-), Kovács B. (-). Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics.

Kaposvári KK: Dunn (32/3), Evans (5/3), Ivosev (22/6), Hendlein (6), Spica (11). Csere: Hock (4), Grebenár (-), Blaskovits (2), Bogdán (-), Kocsis Z. (-), Filipovity P. (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 5–5, 7. perc: 19–20, 12. perc: 35–31, 17. perc: 53–38, 23. perc: 66–53, 27. perc: 81–57, 32. perc: 90–73, 37. perc: 101–78. Jók: Govens, Pustahvar, Perl, Boriszov, illetve Dunn, Ivosev.