A sérült Debora Araujo nélkül felálló Diamant két szoros és egy simább szett után harcolta ki a továbbjutást a Budaörs ellen.

Az első felvonásban egészen 24:23-ig üldözte a hazaiakat Bagics Bence csapata, majd következett egy sokkal simább szett. Iricsanyin vezérletével mindössze 12 pontot engedélyezett a a KNRC a Pest megyeieknek

A harmadik szett ismét kiélezetettebb játékot hozott. Zarka Péter tanítványainak többször is sikerült ellépniük 2-3 ponttal, de előbb 11:11-nél, majd 17:17-nél is egyenlített a Budarörs.

Ezután viszont már semmit sem bíztak a véletlenre Háfráék, a kaposváriak pedig összességében magabiztosan nyerték a visszavágót.

Továbbjutott a Diamant kettős győzelemmel (6:2).

1.MCM-Diamant Kaposvári Egyetem – Budaörsi DSE 3:0 (23, 12, 22)

Kaposvár, 200 néző. V.: Halász, Varjasi.

Kaposvár: Lutter L. 2, Iricsanyin 14, Harmath 7, Háfra 13, Kanizsai 11, Leidgeb 3. Csere: Csitári (liberó), Fábián 1. Vezetőedző: Zarka Péter.

Budaörs: Radomszki 2, Kilyénfalvi 5, Tóth E. 12, Ostorházi 2, Juraszik 1, Vezsenyi 12. Csere: Szabó D. (liberó), Szabó L. 1, Szabó K. 3, Antal A. 3. Vezetőedző: Bagics Bence.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:6, 16:12, 21:20. II. játszma: 8:4, 16:10, 21:12. III. játszma: 8:3, 16:13, 21:18.