A forduló rangadóját a somogyi megyeszékhelyen játszották, ahol az elmúlt évad arany- és ezüstérmese nézett egymással farkasszemet. Az első játszma a tavaszi fináléhoz hasonló nagy küzdelmet és több fordulatot is hozott, és a jól nyitó, bátran blokkoló Pénzügyőr végül 25:23 arányban felülkerekedett.

A folytatásban kézbe vette az irányítást a címvédő Fino, és már a szervákkal igyekezett kizökkenteni ellenfelét. A fővárosiak 19 pontig jutottak és a harmadik szettben sem találták a játékukat.

A negyedik felvonást szintén imponáló magabiztossággal kezdte a rekordbajnok. Weczera Csaba már a játékrész elején kikérte mindkét idejét, mindhiába. 24:14-nél már állva tapsolt a hazai publikum, Takács és Bagics vezérletével azonban 24:21-ig zárkózott a PSE!

Itt azonban véget ért a Pénzügyőr nagy hajrája, a Fino pedig 3:1-re megnyerte a rangadót.

A mérkőzés után a két edző, Weczera Csaba és Demeter György értékelte a látottakat.

Fino Kaposvár SE – Pénzügyőr SE 3:1 (-23, 19, 23, 21)

Kaposvár, 300 néző. V.: Vári, Ujházi.

Fino: Horváth K. 4, Vajda 6, Keen 6, Nikolov 18, Nagy J. 9, Kalmár 12. Csere: Pápai (liberó), Bögöly. Vezetőedző: Demeter György.

Pénzügyőr: Jánossy 14, Kovács S. 4, Török P., Bagics 12, Rása 12, Szalai 5. Csere:Manoogian (liberó), Bokor 1, Kecskeméti 2, Kiss N., Takács G. 15. Vezetőedző: Weczera Csaba.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 7:8, 13:16, 20:21. II. játszma: 8:4, 16:11, 21:16. III. játszma: 8:6, 16:13, 21:17. IV. játszma: 8:3, 16:9, 21:12.

Nézzék vissza a rangadót teljes egészében!

Fino Kaposvár - Pénzügyőr SE 3:1