Öt új szerzeménnyel a kezdőben vágott neki a kaposvári női röplabdacsapat a szezon első összecsapásának. A nyáron igazolt játékosok pedig igyekeztek is hozzátenni a magukét, a Testnevelési Főiskola elleni bajnokin.

A szerb Iricanin vezérletével pillanatok alatt tíz pontos különbség alakult ki a két csapat között, a hazaiak pedig végül mindössze 9 pontot engedélyeztek a fővárosiaknak az első felvonásban.

A második szettet már valamelyest jobban kezdte Herczeg Gyöngyi csapata, sokáig csak 2-3 pont volt a különbség. A szett közepén rendezte sorait Zarka Péter, a feljavuló játék pedig már 2:0-ás hazai vezetést eredményezett.

A folytatásban a cserejátékosoknak is igyekezett lehetőséget biztosítani a Diamant mestere, akik hasonlóan eredményes játékot mutattak be a pályán. A szettet végül 25:10,-re a mérkőzést pedig 3:0-ra nyerték a kaposváriak. Soha rosszabb kezdést.

1. MCM Diamant Kaposvári Egyetem – TFSE 3:0 (9, 12, 10)
Kaposvár, 200 néző. V: Halász, Soltész

Diamant: Lutter L. 1, Iricsanyin 10, Harmath 8, Háfra 13, Araujo 13, Leidgeb 5. Csere:Csitári (liberó), Fábián 1, Kocsi, Kanizsai 1, Szívós 3, Horváth A. 1. Vezetőedző: Zarka Péter

TFSE: Németh J., Zgyerka-Édes 4, Czakó, Imreh 3, Csengeri G. 1, Villám 8. Csere:Dobrovits (liberó), Kolada, Poór 1, Verebes 1, Balabás 1. Vezetőedző: Herczeg Gyöngyi

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:2, 16:6, 21:6. II. játszma: 8:4, 16:7, 21:10. III. játszma: 8:3, 16:6, 21:8.

Nézzék vissza a mérkőzést teljes egészében!