Második mérkőzését is magabiztosan nyerte a Fino férfi röplabdacsapata az NB I-ben. A rekordbajnok kaposváriak a nyáron alaposan megfiatalodott Dunaferr otthonában léptek pályára, és 67 perc alatt biztosították be 3:0 arányú sikerüket. A dunaújvárosiak 20, 18, majd 21 pontig jutottak a találkozón. A bolgár Nikolov 11, Vajda Tamás 10, Nagy József pedig 9 pontot szerzett.

A Fino együttese szombaton hajnalban utazik el Németországba, hogy részt vegyen a Bühl nemzetközi tornáján.

Dunaferr SE – Fino Kaposvár 0:3 (–20, –18, –21)

Dunaújváros, 200 néző. V: Pőcze, Bátkai-Katona.

Dunaferr: Csizmadia 1, Laczi 5, Flachner 5, Kiss M. 7, Bohnicsek 14, Tomanóczy B. 2. Csere: Hartyányi (liberó), Matyiák 3. Vezetőedző: Tomanóczy Tibor.

Fino: Nagy J. 9, Keen 3, Horváth K. 2, Vajda 10, Kalmár 8, Nikolov 11. Csere: Pápai (liberó), Szabó Barna 3, Szabó Bence, Bögöly 3. Vezetőedző: Demeter György.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:4, 13:16, 14:21. II. játszma: 5:8, 13:16, 17:21. III. játszma: 8:5, 14:16, 18:21.

Tomanóczy Tibor: – Érvényesült a papírforma, de előbbre léptünk a kazincbarcikai meccs óta, úgyhogy gratulálok a csapatnak. Kicsit nagyobb rutinnal és bátorsággal akár még szettet is nyerhettünk volna.

Demeter György: – A mérkőzés elején a hazaiak nagyon fegyelmezetten játszottak, és csak a játszma közepén tudtuk átvenni az irányítást. Ettől kezdve viszont kihasználtuk a feljavult nyitásainkat és végig a mi akaratunk érvényesült. Ettől függetlenül a hazai szurkolók is jól szórakozhattak, mert a dunaújvárosi fiatalok is szépen küzdöttek.

Címkék: dunaferr, dunaújváros, fino kaposvár, röplabda, sport