Mindössze 44 percre volt szüksége a bajnokcsapatnak ahhoz, hogy megnyerje az új évad első találkozóját a férfi röplabda NB I-ben.

A Fino legénysége a nyolc emberrel érkező Debrecent látta vendégül a városi sportcsarnokban, és a várakozásoknak megfelelően magabiztos, 3:0 arányú győzelmet aratott

A hajdúságiak összesen 23(!) pontot szereztek a találkozón.

Fino Kaposvár SE – Debreceni EAC 3:0 (8, 5, 10)

Kaposvár, 300 néző. V.: Pőcze, Nagy L.

Kaposvár: Horváth K. 13, Vajda 5, Kalmár 11, Nikolov 2, Nagy J. 6, Keen 10. Csere: Pápai, Kiss M. (liberó), Bögöly 4, Kulcsár 1, Szabó Bence 2, Szabó Barna 5. Vezetőedző: Demeter György.

Debrecen: Adorján, Pallós, Kusnyér, Nagy A., Remete 10, Szikszai 2. Csere: Kubik (liberó), Kiss I. 1. Vezetőedző: Fodor Antal.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:1, 16:5, 21:5. II. játszma: 8:1, 16:4, 21:5. III. játszma: 8:4, 16:6, 21:8.

Demeter György: Örülök a győzelemnek, de a Debrecen túl könnyű ellenfélnek bizonyult, így nem derülhetett ki, hogy hol tartunk. A csütörtöki, dunaújvárosi találkozó valószínűleg mérvadóbb lesz.

Fodor Antal: Sokat kivett belőlünk a hosszú út, és a sérültjeink sem jöttek rendbe, és jól tudtuk, hogy nem lesz könnyű a dolgunk a bajnok otthonában. Ez a mérkőzés tapasztalatszerzésnek feltétlenül jó volt a folytatás előtt.