A torna második mérkőzésén a fővárosiakkal csaptak össze a házigazdák. A vendégeknél első alkalommal játszott ellenfélként az elmúlt szezont még kaposváriként töltő Fodor Márton és a korábban szintén a somogyiakat erősítő Bennet Davis. A kaposváriak kezdtek jobban és a negyed feléig 10–4-es előnyt szereztek. A játékrész végére aztán Hot triplájával felzárkóztak a budapestiek. A folytatásban eleinte akadozott a somogyiak támadójátéka, a vendégek pedig Neighbour duplájával átvették a vezetést. Fodor nagy tapsot kapott a pályára lépésekor, és hamar megszerezte első tripláját is. Ennek a kaposvári szurkolók már kevésbé örülhettek, annak már jobban, hogy a somogyiak félidő zárásáig legalább fordítottak.

Davis duplájával indult a harmadik negyed, de MAFC-ban Cvetkovics és Misek hamar a kipontozódás szélére került. A 24. percben Evans is betalált végre a kaposváriaknál, de a kimaradó büntetők miatt elmaradt az újabb egyenlítés. Erre a 29. percig kellett várni, amikor Ivosev szerzett közeli kosarat. A záró szakasz előtt 47–45 volt az eredmény, de pár perc múlva Fodor kosaraival ismét a MAFC tartott előrébb. Folyamatosan a felzárkózásért küzdöttek a hazaiak, de a hibákat jól kihasználó vendégek tíz pont fölé tornázták a különbséget. A hazaiak hibáit kihasználó Fodorék végül meglepetésre a meccset is megnyerték.

Mivel a MAFC csapata egy pénteki fővárosi gála miatt nem tud Kaposváron pályára lépni az előre hirdetett időpontban, így pénteken nem lesznek helyosztók, 16.30 órakor Kassa-Szeged, míg 18.30 órakor Kaposvári KK-Pécsi VSK mérkőzéseket rendeznek a Városi Sportcsarnokban.

Kaposvári KK–MAFC 63–75 (18–15, 11–13, 18–17, 16–30)

Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 350 néző. Vezette: Horváth A., Szalai, Benedek.

Kaposvári KK: Dunn (17), Evans (11/3), Ivosev (16/3), Hendlein (6), Spica (7). Csere: Hock (6), Blaskovits (-), Bogdán (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

MAFC: Hot (15/6), Misek (11/3), Lakits (6), Cvetkovics (2), Davis (13/3). Csere: Neighbour (17/6), Fodor M. (11/6), Debreceni (-), Szanyi (-). Vezetőedző: Jovica Arsics. Edző: Bors Miklós.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 6–2, 7. perc: 14–8, 12. perc: 20–19, 17. perc: 23–25, 22. perc: 31–34, 27. perc: 38–42, 32. perc: 47–52, 37. perc: 55–66. Kipontozódott: Cvetkovics (a 37. percben), Misek (a 39. percben).