A tét nélküli találkozón Ivkovics Sztojan szövetségi kapitány együttese - melyben Hanga Ádám ezúttal nem lépett pályára - a második negyedben már 16 pontos hátrányban is volt, ezen Ferencz Csaba négy triplájával sem sikerült sokat faragni a nagyszünetig (29-41).

A túloldalon Pau Gasol, a San Antonio Spurs 37 éves sztárja 14. pontjával minden idők legeredményesebb játékosa lett az Eb-k történetében.

Nagyszünet után remekül tartotta magát az összesen 13 hármast szerző nemzeti csapat, a 35. percben öt pontra feljött (55-60), ám a hajrá már egyértelműen az ibériaiaké volt.

A magyarok már korábban bejutottak a C jelű hatos negyedik helyezettjeként a nyolcaddöntőbe, ahol vasárnap a D csoport győztesével találkoznak Isztambulban.

Ennek kiléte a D csoportban 20.45-kor kezdődő lett-török meccsen dől el: lett siker esetén Szerbia, török győzelemnél pedig Oroszország lehet az ellenfél.

Magyarország – Spanyolország 64–87 (10–22, 19–19, 17–19, 18–27)