Zsinórban tizennyolc megnyert hazai összecsapással a hátuk mögött fogadták a szombathelyiek a kaposváriakat a bajnoki negyeddöntő harmadik összecsapásán. Mint ismert, a párharc első csatáját 82–72-re nyerte a vasi alakulat. A szombati egyenlítést követően újabb bravúrra készültek Hendleinék.

A somogyiaknál újra csatasorba állt az amerikai Simms, aki eltiltása miatt hagyott ki egy meccset. Govens duplájával indult a találkozó, de Wisseh gyorsan válaszolt. Alacsony szerkezettel kezdtek a kaposváriak, de az első percekben így sem tudták megállítani a hazai mezőnyembereket. Cooke egyenlített triplával 9–9-nél, és Simms is jól szállt be öt pontjával. Cooke zsákolása után pedig már jöhetett is Szakulovics edző első időkérése. Az első negyedet sikerült hat pontos előnnyel zárni, s ha nem adtak volna el tíz perc alatt hat labdát a kaposváriak nagyobb is lehetett volna a különbség.

Medford adott új lendületet a Falcónak, s az újabb, sorra eladott kaposvári labdák után visszavette a vezetést a hazai alakulat. Négy percig képtelen volt pontot szerezni a somogyi együttes, aztán Simms büntetője törte meg a rossz sorozatot. A félidő végéig újabb eladott labdák következtek a vendégek részéről, így a szombathelyiek zárták 34–29-es előnnyel a félidőt.

Hiába dobott triplát Fodor, azonnal jött Váradi válasza a túloldalon. Végre Frazier is betalált, Wisseh pedig egyenlített 37–37-nél. Felváltva vezettek a csapatok, majd a 25. percben a nagy napot kifogó Medford öt pontjával lépett el a 47–41-re a Falco. Ezt a hátrányt még sikerült ledolgozni, ám a negyed végére egy egységgel mégis a hazaiak voltak előrébb. Óriási izgalmakat tartogatott a záró játékrész, nagy adok-kapokkal indult a negyed. Próbálta tartani magát a vendégcsapat, amely ekkor nem tudta jól védeni a szombathelyi triplákat. Öt perccel a vége előtt 64–60 volt az állás, amikor Fodor Márton a harmadik tripláját is megszerezte.

A végjátékban Govens nagyon fontos hármasával kezdődött, Zsigeranovics, Govens és Barham büntetői pedig végül a győzelmet jelentették a Falcónak. A bajnoki negyeddöntő állása 2–1 a Falco javára.A negyedik mérkőzést pénteken 18 órakor rendezik a Kaposvári Városi Sportcsarnokban.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Kaposvári KK 78–76 (13–19, 21–10, 18–22, 26–25)

Szombathely, Aréna Savaria, 2400 néző. Vezette: Papp P., Jakab L., Balogh Gy.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely: Govens (23/9), Váradi B. (13/9), Barham (9/3), Pustahvar (-), Tóth N. (4). Csere: Zsigeranovics (14), Medford (15/6), Bognár K. (-). Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics. Edző Váradi Kornél.

Kaposvári KK: Wisseh (7), Fodor M. (11/9), Frazier (9/3), Cooke (14/6), Hendlein (11/3). Csere: Simms (16), Baki (8/6), Papp P. (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.Az eredmény alakulása: 3. perc: 4–4, 7. perc: 9–14, 12. perc: 16–19, 17. perc: 25–27, 22. perc: 34–32, 27. perc: 47–45, 32. perc: 58–58, 37. perc: 66–63. Kipontozódott: Fodor M. (a 40. percben). Jók: Govens, Medford, Váradi, Zsigeranovics, illetve Hendlein, Simms, Cooke, Fodor M.