Cooke, Johnson és Wisseh elhibázott tripláival indult a mérkőzés, egészen a harmadik perc elejéig kellett várni az első pontokra, ekkor Frazier volt eredményes két büntető után - írja a bb1.hu. A soproni oldalon Takács és Ruják közelijénél örülhettek először a nézők. A negyedik perc végéig fej-fej mellett haladtak a csapatok (9-9), majd következett egy 8-0-s hazai roham, amiből Mills négy ponttal vette ki a részét (17-9). A nyolcpontos előnyt egészen a negyed végéig megtartotta a Sopron, így 21-13-mal zártak a felek.

Mills triplája nyitotta a második etapot, majd háromszor egymás után a somogyi gárda talált be (24-19). Két perccel később Spica zsákolása után kialakult a közte kilenc (28-19). Az ötödik perchez érkezve Frazier hármasa hozta közelebb ismét a Kaposvárt, majd a légiós közelről is eredményes volt, így már csak négy egységnyire olvadt a hazaiak előnye (30-26). A negyed végén pedig Wisseh triplája azt jelentette, hogy a vendégek kétpontosra csökkentették a hátrányt (36-34).

Dufault büntetőzött jól, majd Frazier triplája talált utat ismét a gyűrűbe a harmadik negyed elején. A huszonharmadik perchez érkezve ismét egyre nagyobbra kezdett nyílni az olló, Johnson közelről, Ruják távolról célzott pontosan, majd Dufault középtávolija alakította ki az 51-42-es állást. Frazier és Wisseh azonban nem hagyta, hogy elhúzzon a Sopron, a Kaposvár két légiósa volt a vezér, utóbbi triplájával ismét egy dobásnyi különbség volt a két gárda között (55-52). A negyed utolsó két percében azonban csak a hazaiaknak sikerült kosarat szerezniük, Johnson és Myles 4-4 pontot hozott össze, 63-52-nél kezdődhetett el a záró felvonás.

Cooke süllyesztett el egy triplát az utolsó szakasz kezdetén, majd a légiós a harmadik percbe fordulva közelről is jól dobott, 64-60-ra alakítva az állást. Ezt követően öt soproni büntetőn volt a sor (69-60). A „rövid” Kaposvár még a végén megpróbált egy hajrát indítani, ennek köszönhetően a 39. percre három pontra feljöttek (74-71), ám Simms, Frazier és Fodor triplája is rosszül sült el, így 78-71-nél zárult az összecsapás.

Sopron KC - Kaposvári KK 78-71 (21-13, 15-21, 27-18, 15-19)