Az ausztriai Grazban rendezték a Speciális Olimpia Téli Világjátékokat. A versenyeken értelmi fogyatékos sportolók indultak, összesen 2700-an, 107 ország színeiben.

Az indulók között ott volt a kaposvári Árok Csaba is. A Bárczi DSE sportolója alpesi sí kategóriában dobogóra is állhatott!

Nézzék meg videónkat a bronzérmes sportolóval, edzőjével, valamint az intézmény igazgatójával!

A pénteken zárult világversenyen összesen 33 magyar vett részt öt sportágban: műkorcsolyában, gyorskorcsolyában, hófutásban, padlóhokiban és alpesi síben. A magyar színek képviselői minden sportágban szereztek érmet. A legeredményesebb sportág a gyorskorcsolya volt (8-3-3), a padlóhokicsapat pedig ötödször nyert speciális olimpián.

Címkék: árok csaba, bárczi dse, speciális olimpia, bronzérem, sport