Magabiztosan kezdtek a fővárosiak a Kaposvár otthonában, amit Zarka Péter időkérése sem akasztott meg. A második technikai szünetben már kilenccel vezettek a vendégek, ami a szett végére tizenkettőre nőtt.

Joggal bíztak a hazai szurkolók a jobb folytatásban, ami nem is maradt el. Sklar ásznyitása után azonban már 10-10 állt az eredményjelzőn, Jókay Zoltán tanítványai pedig szép lassan a vezetést is átvették. Bagyinka jó nyitásaival még megrázták magukat a hazaiak, a fordítás viszont elmaradt.

A harmadik szett szintén szorosan alakult, a második technikai szünetben így csak kettővel vezetett a Magyar Kupa ezüstérmes Vasas. Hardy hatalmas blokkolásának is köszönhetően kinyílt az olló a két csapat között, ami végzetesnek bizonyult a hazaiak számára. A szettet végül 25:17-re nyerte a Vasas. Az alapszakasz második helyezettje ezzel bebiztosította a helyét a legjobb négy között, és a Fatum Nyíregyházával küzdhet majd a fináléért. A kaposváriakra a folytatásban az UTE vár az 5-8. helyekért.

Nézzék meg a meccs utolsó perceit az edzői értékelésekkel!

1.MCM-Diamant Kaposvári Egyetem – Vasas Óbuda 0:3 (-13, -21, -17)

Kaposvár, 250 néző. V.: dr. Árpás. Pőcze.

Kaposvár: Araujo 15, Szívós 1, Horváth A. 7, Rák 1, Sitkey 9, Bagyinka 1. Csere: Csitári (liberó), Kanizsai 4, Korniss, Kocsi 2. Vezetőedző: Zarka Péter.

Vasas: Sklar 11, Pekárik 5, Németh A. 11, Rountree 12, Hardy 6, Kountoura 2. Csere: Lévai (liberó), Bánlaki (liberó), Török, Durst, Szedmák 2. Vezetőedző: Jókay Zoltán.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 0:3, 2:5, 3:8, 3:10, 6:10, 7:16, 8:19, 10:22, 13:24. II. játszma: 1:0, 3:1, 6:3, 8:5, 8:8, 10:8, 10:11, 12:11, 12:15, 14:15, 14:17, 15:19, 16:21, 20:24. III. játszma: 1:0, 1:3, 3:7, 5:8, 9:10, 11:14, 15:21, 15:24, 17:24.

Az egyik fél második sikeréig tartó párharc végeredménye: 2-0 a Vasas Óbuda javára.

Itt pedig visszanézhetik a mérkőzést teljes egészében.

Címkék: nb1, vasas, 1.mcm-diamant kaposvári egyetem, röplabda, sport