A Pénzügyőr szerezte a bajnoki döntő harmadik mérkőzésének első két pontját, 4:4 után azonban kézbe vette az irányítást a Fino, és elhúzott ellenfelétől. Bozóki Bence ütése után 8:5 volt az állás, aztán kétszer villant a balkezes Kalmár Ákos, és máris időt kért a vendéggárda. Parádés labdamenet végén Dávid Zoltán szerzett pontot, és ekkor már héttel vezetett a házigazda. A kaposváriak szinte minden labdát összeszedtek a mezőnyben, a vendégek pedig nem találták az ellenszert. Tóth András blokkja hozta fel hat pontra a Pénzügyőrt, de a Fino nem vesztett a lendületéből. Bozóki ász-értékű szervája után 16:8-ra módosult az eredmény, és ez az előny elegendőnek bizonyult a nyitó játszma megnyeréséhez. Ezúttal a somogyiak nyitottak ponterősen, ráadásul türelmesen, okosan játszottak, ellenfelük pedig sokat hibázott. Nagy József blokkja után már kilenc ponttal járt előrébb a Fino, Bozóki pedig erre is rátett egy lapáttal. Szalai Szabolcs még megkínálta két foghatatlan nyitással a vendéglátókat, Keen Cameron blokkja aztán kialakította a végeredményt (25:17, 1-0).

Férfias, kemény volt a küzdelem a térfélcsere után is, és a népes közönség elszánt kaposvári csapatot láthatott a pályán. 4:1 után Bagics hatásos szervájával egyenlített a Pénzügyőr, majd Szalai Szabolcs vette vállára a fővárosi együttest, és határozott támadásaival visszahozta a meccsbe övéit. Nagy József egykezes blokkjával újra a Fino vezetett, aztán felváltva estek a pontok. 16:15-ről indult a játszma harmadik harmada, és nehéz volt megjósolni, mi lesz a vége. Mindkét csapat elővette szinte az összes taktikai fegyverét, de a szép megoldások mellett a hibák is előjöttek. Kovács Sándor blokkja és Szalai pontos ütése a Pénzügyőrt hozta közelebb a szakaszsikerhez, 20:22-nél Demeter György kért időt. 21:23 után Nagy szerzett pontot, magassági fölényét kihasználva, Szalai viszont játszmalabdához juttatta csapatát. Nagy ismét szépített, Kovács Sándor azonban megszerezte a győzelmet érő pontot (23:25, 1-1).

Jobban kezdte a harmadik játékrészt a Pénzügyőr, a Fino 2:5 után kapott erőre. Dávid Zoltán hamarosan egyenlített, aztán Szalai villant a másik oldalon. A hasznosan játszó Rozgonyi Bálint nagy ütése után 6:8 állt a táblán, és a vendégcsapat láthatóan elkapta a fonalat. Szalai szerencsés szervája hozott újabb pontot a Weczera-legénységnek, Bagics egy nagy blokkal, Tóth András pedig két bomba-nyitással csatlakozott a szintén korábbi válogatott társhoz. 9:15-nél Demeter mester rendelte magához fiait, és három gyors Fino-pont következett ezután. Hamarosan Dávid Zoltán keze is elsült a nyitó helyen, így egy pontra jött fel a címvédő.  16:17-nél kért időt a Pénzügyőr, a hazaiak azonban nem álltak meg, és Kalmár egyenlíteni tudott. Egy elhibázott vendégtámadás nyomán 20:19-re már a Fino vezetett, majd Bozóki ütött fontos pontot, Nagy blokkja pedig 22:20-ra alakította az eredményt. A Pénzügyőr ezúttal sem omlott össze, Bagics rövid időn belül egyenlített. A kaposváriak válasza sem váratott magára, 24:22-nél, Dávid ütése után máris szettlabdája volt a rekordbajnoknak, és a kaposvári kapitány a győztes találatot is bevitte (25:22, 2-1).

Kalmár indította a pontgyártást a negyedik játszmában, Keen pedig egy remekbe szabott nyitással hozta lázba a közönséget. Fej-fej mellett haladt a két együttes, Bozóki szép megmozdulásának köszönhetően a Fino mehetett 8:6-os előnnyel technikai szünetre. Dávid hizlalta tovább a hazai előnyt, a Pénzügyőr viszont igyekezett látótávolságon belül maradni. Keen ravasz húzása után 12:8 állt a táblán, Vajda háló előtti megmozdulása nyomán pedig már öt egységgel járt előrébb a Fino. A vendégcsapatba visszatért Takács, a somogyiak jó sorozata azonban nem tört meg, Bozóki még tovább növelte a két csapat közti – amúgy sem kicsi – különbséget. A két foghatatlan szerva után 20:13 volt az eredmény, és innen már nem volt visszaút a budapestiek számára. 21:16-nál Demeter György türelemre intette tanítványait, akik meg is fogadták a szakvezető tanácsát, és lassan, de biztosan eljutottak a végkifejletig. A Pénzügyőr Bagics szerváival 23:20-ig jött fel, Dávid Zoltán pedig pontot tett a csaknem kétórás összecsapás végére (25:20, 3-1).

Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc szerdán folytatódik a fővárosban.

Demeter György: Végig jól küzdöttünk, és ezúttal győzelmet ért a játékunk is. Szerettük volna elfelejteni a szerdai mérkőzésen történteket, ami sikerült is. A csata folytatódik, szeretnénk szerdán is felülkerekedni.

Weczera Csaba: A mai mérkőzésen az döntött, melyik csapat szervál jobban. Ezúttal a Kaposvár volt a jobb, de hazai pályán mi jobban nyitunk, így bizakodó vagyok a negyedik összecsapást illetően.

Fino Kaposvár SE – Pénzügyőr SE 3:1 (17, -23, 22, 20)
Kaposvár, 500 néző. V.: Adler, Mezőffy.

Kaposvár: Bozóki 15, Nagy J. 9, Keen 4, Dávid Z. 18, Vajda 5, Kalmár 17. Csere: Deák (liberó), Szabó B. Vezetőedző: Demeter György.

Pénzügyőr: Bokor G. 2, Tóth A. 7, Bagics B. 17, Kovács S. 4, Takács G. 3, Kiss D. Csere: Ronkainen (liberó), Magyarosi (liberó), Szalai Sz. 16, Rozgonyi 13, Kiss N. 1, Torma. Vezetőedző: Weczera Csaba.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 0:2, 2:2, 3:4, 6:4, 8:5, 12:5, 16:8, 20:12, 23:13, 24:14, 24:17. II. játszma: 1:1, 4:1, 7:8, 12:10, 13:13, 16:15, 17:18, 20:22, 21:23, 22:24. III. játszma: 2.5, 5:5, 6:8, 7:11, 9:15, 12:15, 12:17, 16:17, 17:19, 20:19, 22:20, 22:22, 24:22. IV. játszma: 1:0, 3:3, 8:6, 10:7, 12:8, 14:9, 16:11, 20:13, 21:16, 23:16, 23:20, 24:20.