A Kmézics Zorán vezetőedző által irányított szolnoki együttes lényegesen javított korábbi pozícióján. Jelenleg tizenöt győzelem mellett nyolc vereséget számlálnak. Vojvodáék a negyedik helyen állnak az alapszakasz tabelláján. Újabb rangadó vár tehát a kaposváriakra, akik a számukra mindenképp előkelő ötödik pozícióból várhatják a vasárnapi összecsapást.

A találkozó egyértelmű esélyese a szolnoki csapat, amely mélyebb rotációs lehetőséggel bír, s legutóbb a Vasas Budapest otthonában aratott 96–88-as győzelmet.

Az említettek ellenére természetesen nem feltartott kézzel utazik a vasárnapi meccsre a Kaposvári KK, amely ebben a bajnokságban több találkozót is meg tudott nyerni idegenben. Ezzel együtt óriási bravúr lenne a somogyi diadal, s a Falco elleni csütörtöki játék akár bizakodásra is okot adhat.

• 12:06:24

Vasárnap 18 órakor a Szolnoki Olaj KK vendégeként lép pályára csapatunk a Tisza-ligeti sportcsarnokban.

• 17:53:17

Nagy szeretettel köszöntjük kedves olvasóinkat!

• 17:54:04

Hamarosan kezdődik a Szolnoki Olaj - Kaposvári KK mérkőzés a bajnokság 24. fordulójából.

• 17:54:47

Az alapszakaszból már csak három meccsük van vissza a csapatoknak a mostanival együtt, így egyre jobban élesedik a helyzet a helyezésekért vívott harcban.

• 17:56:29

A Szolnok és a Kaposvár a középszakasz felsőházáért küzd. A Tisza-partiak a negyedi, a Kaposvár pedig az ötödik helyen áll, így, ha most érne véget az alapszakasz, a felsőházban folytathatnák. De a mezőny nagyon sűrű, így mindkét csapat kicsúszhat még az első ötből, így a mai mérkőzés is különösen fontos lesz mindkét csapat számára.

• 17:57:23

Idén már kétszer is összefutottak egymással a csapatok. A bajnokságban Kaposváron győzni tudott a KKK a Szolnok ellen, majd a kupában egy hosszabbításos győzelemmel vágott vissza az Olaj.

• 18:02:15

Szolnoki Olaj

A hazaiaknál Barnies, Pavlicevic, Vojvoda, Eilingsfeld és Andric kapott helyet a kezdőben Kmézics Zoran edzőtől.

• 18:02:43

Kaposvári KK

A KKK pedig a már megszokott Wisseh, Cooke, Frazier, Hendlein, Simms ötössel kezd.

• 18:03:48

Vojvoda duplája után Cooke egyenlített, majd Barnies hármasával hamar visszavette a kezdeményezést a címvédő. 5-2.

• 18:04:12

Pavlicevic is bedob egy hármast, 8-2 a Szolnoknak.

• 18:04:34

De Cooke is betalál kintről, így nem szakad le a KKK. 8-5.

• 18:05:12

Vojvoda ziccerével 10-5.

• 18:05:49

Pavlicevic dob egy újabb hármast. Nagyon bekezd a Szolnok. 13-5.

• 18:07:37

Eilingsfeld faultolsa Simmst dobás közben. A KKK amerikai centere ezért két büntetőt dobhatott, melyekből az elsőt kihagyta, a mmásodikat viszont pontra váltotta. 13-6.

• 18:07:58

Pavlicevis újabb hármassal borzolja a kaposvári kedélyeket. 16-6.

• 18:10:01

Barnies ziccerével 18-6 a Szolnoknak.

• 18:10:14

Jön is a kaposvári időkérés.

• 18:10:47

Három perc van vissza még az első negyedből.

• 18:13:27

Tovább folytatódik a KKK vesszőfutása. Ezúttal Grebenár hagyott ki két büntetőt. Sok dobást hibáznak a vendégek, s eladott labdából is van már három...

• 18:15:04

Tóth Ádám dobott be két büntetőből egyet, 19-6.

• 18:15:37

Tóth aztán akcióból is eredményes, a palánk alól szerzett két pontot. 21-6.

• 18:17:52

Baki dobott be egy középtávolit, majd Vojvoda ziccerével zárult a zelső játékrséz.

• 18:18:15

23-8-ra nyerte meg az első tíz percet az Olaj.

• 18:19:05

25-ből három dobása (a ketteseket és a triplákat figyelembe véve) ment be a KKK-nak az első negyedben...

• 18:22:39

Fodor dobott be egy büntetőt a negyed elején, majd Barniestől jött a válasz a túloldalon egy ziccer formájában. 25-9.

• 18:22:55

Simms eredményes közvetlen közelről, 25-11.

• 18:23:26

Ráadásul Adric oda is ütött neki, így egy büntetőt is dobhatott még Simms, amit a helyére is küldött. 25-12.

• 18:26:22

Wittmann ziccerével 27-12.

• 18:28:16

Lassan eltelik a negyed fele, s 4-4-re állnak a felek a játékrészben.

• 18:29:18

Grebenár közelijével 27-14.

• 18:30:05

Eilingfeld azonban azonnal reagál erre, 29-14.

• 18:36:35

Eilingsfeld szed támadólepattanót, majd szerez belőle két pontot. 37-18.

• 18:37:00

Papp Péter dobott be egy büntetőt, 37-19.

• 18:37:33

A végén pedig még egy-egy kihagyott dobás mindkét oldalon, így zárul a félidő.

• 18:38:09

Két negyedet követően tehát 37-19-re vezet a Szolnoki Olaj. Hamarosan folytatjuk közvetítésünket

• 18:53:40

Simms kosarával indult a harmadik negyed, melyre Vojvoda ziccere jelentette a választ. 39-21.

• 18:54:02

Simms, majd Hendlein talál be, 39-25.

• 18:55:09

Andric talál be közelről, 41-25.

• 18:56:11

Hendlein közelije után Barnies dobott be egy hármast, nem hagy teret a Szolnok a KKK-nak. 44-27.

• 18:56:38

Mi több, már a 20-at is eléri a különbség Eilinsfeld hármasa után. 47-27.

• 18:58:02

Majd pavlicevic is hint egy triplát. Nagyon jól dob kintről az Olaj. 50-27.

• 18:58:38

Baki is betalál távolról, majd Vojvoda szerzett két pontot büntetőkből. 52-30.

• 18:58:58

Wisseh jelentkezik egy ziccerrel, 52-32.

• 18:59:31

Frazier is dob egy ziccert, 52-34.

• 19:00:58

Tóth Ádám dobott be két büntetőjéből egyet, 53-35.

• 19:01:13

Kevesebb, mint négy perc a negyedből.

• 19:02:30

Vojvoda kosarával 55-35, ő a legeredményesebb szolnoki 14 pontjával.

• 19:04:02

Sorra esnek a kosarak mindkét oldalon, legutóbb épp Grebenár talált be. 59-42.

• 19:04:17

Másfél perc a harmadik negyedből.

• 19:05:16

Hendlein eredményes közelről, 59-44, ezt követően pedig a mérkőzésen először időt kér a hazaiak mestere, Kmézics Zoran is.

• 19:07:55

Wittmann dobta be a nyolcadik szolnoki hármast, 62-44.

• 19:08:43

Ezt követően pedig az utolsó fél percben nem esett újabb kosár, így 62-44-es szolnoki vezetésről indul majd a negyedik negyed.

• 19:10:23

Tóth Ádám közeli kosara az első a zárójátékrészben. 64-44.

• 19:10:43

Frazier vág be egy hármast, 64-47.

• 19:12:27

Vojvoda ziccere után Grebenár dobott be két büntetőt. 66-49.

• 19:12:56

Andric és Fodor találnak be aztán, 68-52.

• 19:13:30

Simms kosarával 68-54. Újabb szolnoki időkérés követi ezt.

• 19:15:51

Simms talál be újra, 68-56-ra feljön ezzel a KKK.

• 19:17:43

Újra ellép viszont az Olaj. Vojvoda dobott be egy duplát, Popovic pedig összehoz egy 2-1-es akciót, 73-65.

• 19:23:20

Baki talál be a triplavonalon túlról, 75-60.

• 19:27:29

Vojvoda középtávolija után Cooke dobott ziccert, 77-62.

• 19:29:03

Baki dob be még egy hármast fél perccel a vége előtt. 77-65.

• 19:33:02

De a slusszpoén Vojvodáé, aki szintén bedobott még egy hármast, mellyel kialakította a 80-65-ös végeredményt.

• 19:33:52

Nem jött össze tehát a bravúr az Olaj otthonában, de ma ez a Szolnok sokkal erősebb volt és megérdemelten nyert.