Nyugodtabban kezdett a negyeddöntő és az elődöntő nyolc mérkőzése után is pihenten érkező Pénzügyőr, és az első technikai szünetre négy ponttal ellépett a címvédőtől. A hazaiak Nagy József és Keen Cameron blokkjával zárkóztak fel egy pontra, Nagy remek nyitásával pedig az egyenlítés is összejött. 12:12 után a tavaly még somogyi színekben aranyérmet nyerő Bagics Balázs adott új lendületet a fővárosiaknak, a túloldalon pedig a balkezes reménység, Kalmár Ákos köszönt be. A szett harmadik harmada 13:16-ról indult, és amikor a Fino már-már utolérte ellenfelét, Takács Gergely rendre pontosan célzott. A somogyiak vezetőedzője, Demeter György 18:21-nél kért időt, és türelmesebb játékot kért fiaitól. Kovács Sándor blokkja után már 19:23 állt a táblán, nem sokkal később, két elütött labdának köszönhetően aztán egyenlített a Fino. 23:23 után Bagics juttatta szettlabdához övéit, Dávid viszont gyorsan válaszolt. Újra Bagics következett, aki előbb pontot ütött, majd a hálóba szervált. Dávid ugyancsak elrontotta a felugrásos nyitást, Vajda hibája aztán a vendégek javára döntötte el a játszma sorsát (25:27, 0-1).

A Fino az első szettben egy alkalommal sem tudott vezetni, és a térfélcsere után is a budapestiek szerezték az első pontot. Vajda nagy blokkjával először került előnybe a házigazda, a folytatásban pedig fej-fej mellett haladt a két csapat. Nagy József ütötte a nyolcadik pontot, 12:10-nél pedig először járt két egységgel előrébb a házigazda. Nem ment ezekben a percekben a vendégeknek, a kaposváriak pedig éltek a kínálkozó lehetőséggel. A Fino biztosan őrizte megnyugtató előnyét, a fővárosiak azonban ezúttal sem ismertek lehetetlent, és 19:19-nél befogták riválisukat. 20:20-ról indult a hajrá, és Tóth András ezúttal is villant: rögtön nyitott két ászt. Pontos nyitásfogadás után Torma alakította 21:23-ra az eredményt, Kiss Dániel pedig kiharcolta a 24. pontot is. Kalmár szépített, Bozóki egyenlített, így újra a ráadás döntött a győzelem sorsáról. Kalmár Ákos kiváló nyitásainak köszönhetően végül a Fino örülhetett a végén (26:24, 1-1).

A térfélcsere után újra Pénzügyőr-percek következtek: a Weczera-tanítványok a ponterős Takács vezérletével már 8:4-re vezettek az első technikai szünetben. Kalmár látványos blokkjával két pontra jött fel a Fino, és a fiatal játékos a folytatásban is nagyszerű megmozdulásokkal tartotta a lelket együttesében. Az újabb fordulatról Szalai Szabolcs gondoskodott: a tapasztalt röplabdázó három foghatatlan nyitásával újra a vendégek kerültek előnybe. Kovács sánca után 19:23 állt a táblán, de a hazaiak nem adták fel, és szép labdamenetek végén szerzett pontokkal közelítettek ellenfelükhöz. Kovács mégis beütötte a 24. pontot, Bagics pedig bebombázta a labdát a somogyiak térfelére (22:25, 1-2.)

A negyedik játékrészben jobban kezdett a Fino, és féltve őrizte 2-3 pontos előnyét. Mindkét oldalon meg-megvillantak a játékosok, Kalmár pedig tovább folytatta a szorgos pontgyűjtést. A fővárosiak egyáltalán nem törtek meg, továbbra is saját játékukat játszották, és a második technikai szünetben már ők vezettek két egységgel. Bagics Balázs nyitásai újabb extra-pontokat hoztak a Pénzügyőrnek: a hazaiak nem tudtak mit kezdeni a szervákkal. A vendégek 14:20 után már nem engedték ki a kezükből az újabb bravúros győzelmet: Bokor blokkja meccslabdát ért, Bagics pedig pontot tett a mérkőzés végére (19:25, 1-3).

Demeter György: Ragyogóan nyitott a Pénzügyőr, mi ezzel sajnos nem tudtunk mit kezdeni. A mi nyitásaink nem voltak olyan hatásosak, mint az előző mérkőzéseken. Felálltunk mi már ennél nehezebb helyzetből is, megyünk tovább.

Weczera Csaba: Felszabadultan játszottunk, ott volt az öröm az arcokon, aminek meg is lett az eredménye. Több meghatározó játékosunk kiváló szervákkal lepte meg az ellenfelet.

Fino Kaposvár SE – Pénzügyőr SE 1-3 (-25, 24, -22, -19)

Kaposvár, 500 néző. V.: Mezőffy, Bátkai-Katona.

Kaposvár: Bozóki 20, Nagy J. 5, Keen 4, Dávid Z. 15, Vajda 7, Kalmár 22. Csere: Deák (libero), Bögöly. Vezetőedző: Demeter György.

Pénzügyőr: Kiss D. 5, Bokor 6, Tóth A. 6, Bagics B. 18, Kovács S. 11, Takács G. 17. Csere: Ronkainen (libero), Kiss N., Torma 2, Szalai Sz. 4. Vezetőedző: Weczera Csaba.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 4:8, 8:11, 12:12, 13:16, 19:23, 23:23, 23:24, 25:26. II. játszma: 2:1, 8:7, 12:10, 16:12, 19:15, 19:19, 20:22, 22:24, 25:24. III. játszma: 4:8, 8:12, 14:14, 16:15, 18:18, 18:21, 19:23, 21:23, 21:24, 22:24. IV. játszma: 2:2, 5:2, 8:5, 12:9, 14:16, 14:20, 17:23, 18:24, 19:24.