A bajnokság 22. fordulójának vasárnapi játéknapján fogadta a Vasas Budapest a Kaposvári KK-t - kezdi összefoglalóját a bb1.hu. A találkozó esélyesének a felsőházba tartó somogyiak számítottak, de egy esetleges hazai győzelem sem jelentett volna óriási meglepetést. A kaposváriakat szép számú, kb. 50 fős szurkoló sereg kísérte el.

Mindkét oldalon kihagyott tripla kísérletekkel indult a találkozó, míg Wisseh második visszaszedett támadólepattanója után Frazier már betalált. Továbbra is pontatlanok voltak a csapatok, de Katona öt pontjával fordított a Vasas. Egyre jobban belejöttek a csapatok a kosárszerzésbe. Felváltva vezettek, pár pontnál többel egyik fél sem tudott meglépni a másiktól. Pacher pontjaival még a Vasas vezetett egy perccel az első negyed vége előtt, de Frazier és Fodor is pontos volt a büntetővonalról, így sikerült fordítania a vendégeknek (22-24).

Hendlein büntetői, majd egy gyors Fodor hármas indították a második negyedet. Thompson rögtön válaszolt rá, majd egy újabb kosárváltás után az újabb távoliját is helyére küldte, így a hétpontos vendég előny pillanatok alatt egyre olvadt. Taylornak már az egyenlítés is összejött, de nem kellett sokáig várni a Kaposvár válaszára. Frazier egy gyors akciót fejezett be, Fodor pedig újból távolról köszönt be. A budapestiek lelkesedése azonban nem lankadt, egy 8-0-s sorozattal visszavették a vezetést. A korábbi forgatókönyv megmaradt, előbb a ponterős Cooke egyenlített a büntetővonalról, majd a végén Wisseh triplája vendég félidei vezetést eredményezett (44-47).

Katona betörésével és Pacher büntetőivel kezdődött a második félidő. A kezdeti Vasas vezetés után Hendlein és Cooke távolról talált be, ráadásul Frazier betörését sem tudta megakadályozni a hazai csapat. Továbbra sem alakult ki tartós vezetés, Pacher pontjai után újra a Vasas tartott előrébb. Jellemző, hogy a Horváth és Thompson triplái után kialakult ötpontos hazai előny már nagynak számított ezen a találkozón. A negyed hátralévő perceiben már nem tudott fordítani a Kaposvár, így hárompontos előnnyel várhatta az utolsó felvonást (71-68).

Bő egy perc után már időt kellett kérnie Sárosi Bulcsúnak, mert a Kaposvár gyors hat pontjával megfordította a mérkőzés állását. Cooke távolról talált be, de négy perc után megszületett az első hazai kosár is Thompson hármasát követően. Bejött a vendégek védekezésváltása, zóna ellen nehezebben talált a gyűrűbe a hazai csapat. Ettől függetlenül a Vasas nem hagyta, hogy meglépjen a Kaposvár. Thompson ötödik tripláját is a helyére küldte, így 81-81-ről indult az utolsó három perc. Hendleinnek az egyik büntetője esett be, Cooke pedig ismét behintett egy hárompontost. Később kiderült, hogy 81-85 után hiába próbálkoztak a hazaiak, utolérniük már nem sikerült a Kaposvárt (82-89).

Saeed Armaghani, a Vasas szakmai igazgatója: Úgy érzem, hogy a mai meccsen mindent kihoztunk magunkból, 35 percen keresztül jól kosárlabdáztunk. 74-70 után volt egy olyan szituáció, amikor egy sportszerűtlen faultot követően négypontos akciót csinált a Kaposvár. Akkor átvette a vezetést, és már nem tudtunk visszajönni a mérkőzésbe. A kollégák a sajtótájékoztatókon mindig elmondják, hogy jó csapat a Vasas és jó kosárlabdát játszik. Remélem, hogy most már a kosárlabda társadalom is elhiszi, hogy a Vasasnak van keresnivalója az A-csoportban, és egyenlő feltételek mellett tudunk elkezdeni, valamint befejezni egy-egy mérkőzést. A magunk részéről mindent megpróbáltunk, gratulálok a Kaposvárnak a győzelemhez.

Fekete Ádám, a Kaposvár vezetőedzője: A játékunk nem volt ma az igazi. Védekezésben sem remekeltünk igazán, és a sebességünk sem volt meg. Ebben nyilván az is nagy szerepet játszik, hogy Wisseh már tíz napja komoly betegséggel küzd, de a körülményekhez képest így is nagyon sokat kihozott magából. A mérkőzés egyik kulcsa a védekezésváltásunk volt, a másik pedig Fodor Márton játéka, aki fontos kosarakat dobott, és a társakat is remekül szolgálta ki.

Vasas Budapest–Kaposvári KK 82–89 (22–24, 22–23, 27–21, 11–21)

Budapest, Sport 11 Sportcentrum, 500 néző, vezette: Benczur T., Hegedüs T., Jurák K.

Vasas Budapest: R. Taylor (12), Katona (11/6), Horváth Á. (8/6), Pacher (20), Wright (11). Csere: Garamvölgyi (-), Moravcsik (-). Vezetőedző: Sárosi Bulcsú. Edző: Lekli József.

Kaposvári KK: Wisseh (11/3), Frazier (21/3), Cooke (23/12), Hendlein (13/3), Simms (9). Csere: Fodor M. (12/6), Papp P. (-), Grebenár (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 3–3, 8. perc: 18–19, 12. perc: 25–31, 17. perc: 40–37, 23. perc: 50–55, 27. perc: 68–63, 32. perc: 71–74, 37. perc: 81–81. Jók: Pacher, Taylor, Thompson, illetve Hendlein, Frazier, Cooke, Wisseh, Fodor M.