Valósággal lerohanta ellenfelét a Fino Kaposvár együttese, 5-0 után pedig jött is a vendégek időkérése. A játék képe viszont ezután sem változott, így a második technikai szünetben továbbra is a hazaiaknál volt az előny. A folytatásban Nagy József blokkjai ugrasztották talpra a hazai publikumot, a szettet pedig végül 25:17-re nyerte a Demeter-legénység.

Összeszedettebben kezdte a második felvonást a Szolnok, ami vezetést is ért nekik a meccs elején. Ezt az előnyt próbálta is megtartani Gulyás Ferenc csapata, Kalmár látványos sáncolása után azonban már 15-15 állt az eredményjelzőn. Ezután megint a vendégek percei következtek, Deák elrontott nyitásfogadása után pedig jött is a hazai időkérés.

A szünet után két szettlabdája is lett volna a vendégeknek, a csereként beállt Bögöly Gábornak is köszönhetően azonban fordított a Fino. Az idegek harcát végül a kaposváriak bírták jobban, akik így már csak egy szettre voltak a döntőbe jutástól.

A harmadik felvonást is jól kezdte a kupagyőztes Szolnok, a hárompontos vezetésük láttán pedig kénytelen volt időt kérni Demeter György. Ezután szép lassan ledolgozták a hátrányukat a hazaik, Dávid Zoltán bombája után pedig már a Finónál volt az előny. Ez egyben meccslabdát is jelentett, Rása hálóba vágott labdája után pedig már a továbbjutást ünnepelhették Bögölyék.

A rekordbajnok magabiztosan és megérdemelten győzte le harmadszor is a Szolnokot és várhatják a Pénzügyőr - Kazincbarcika párharc továbbjutóját.

Fino Kaposvár SE - Openhouse Szolnoki RKSI 3:0 (17, 25, 23)
Kaposvár, 400 néző. V.: Ujházi, Bátkai-Katona,

Kaposvár: Bozóki 14, Nagy J. 7, Keen 4, Dávid Z. 13, Vajda 4, Kalmár 6. Csere: Deák (libero), Bögöly 5. Vezetőedző: Demeter György.

Szolnok: Rása 7, Török R. 1, Hummes Specht 16, Varga Z. 3, Gönczi 13, Tóth G. 4, Csere: Bene (libero), Fülöp. Vezetőedző: Gulyás Ferenc

Az eredmény alakulása. I. játszma: 6:0, 8:2, 14:8, 16:11, 16:14, 18:14, 24:16. II. játszma: 1:3, 3.6, 6:8, 8:11, 13:13, 15:16, 16:19, 19:19, 22:22, 22:24, 25:24, 26:25. III. játszma: 4:6, 5:8, 9:9, 13:13, 14:16, 15:18, 19:19, 22:21, 23:22, 24:23.