A Kaposvár-Szolnok párharc első felvonását magabiztosan nyerte a Fino saját otthonában, és a címvédő a második mérkőzésen is hamar tudatosította, hogy nyerni szeretne.

Az első játszmát végig vezetve, 25:14 arányban hozta a Demeter-legénység, és a térfélcsere után is a vendégek tartották kézben az irányítást. A fiatal Kalmár Ákos szinte minden labdát pontra váltott, és a többiek is jól összpontosítottak.

A szolnokiak ezután eszméltek, és 9:9-nél be is fogták ellenfelüket. Többre azonban nem futotta az erejükből: a somogyiak ismét sebességi fokozatot váltottak, és nem csak jól nyitottak, hanem a védekezésükkel is elégedett lehetett a szakvezetés. 14:23-ról ugyan valamivel még feljebb kapaszkodott a Szolnok, az utolsó támadást azonban Bozóki Bence váltotta pontra.

A térfélcsere után a Fino 2:0-ra, majd 5:2-re vezetett, és az első technikai szünetben is három egységgel járt ellenfele előtt. Gulyás Ferenc tanítványai igyekeztek megragadni az utolsó esélyt, így ez a szett szorosabban, izgalmasabban alakult, mint az első kettő. 17:17 után ismét a Fino került lépéselőnybe, 18:21-nél pedig már kénytelen volt időt kérni a Szolnok.

A helyzet már nem változott: a jó formát mutató címvédő Nagy József pontos támadásával jutott meccslabdához, egy hosszú nyitás pedig megpecsételte a kupagyőztes sorsát.

A kaposváriak 67 perces találkozón győztek, és már csak egy lépés választja el őket attól, hogy bejussanak a fináléba.

A párharc harmadik mérkőzését csütörtökön 18 órától játsszák a kaposvári városi sportcsarnokban.

Demeter György: - Ott folytattuk, ahol Kaposváron abbahagytuk: az agresszív, jó nyitás és a szép védekezés meghozta az eredményt. Az első játszma meggyőző volt, a második és a harmadik már küzdelmesebb. Jó játékkal tudtuk hozni az idegenbeli találkozót. Az a célunk, hogy csütörtökön, hazai pályán lezárjuk a párharcot. Tudjuk, hogy nem lesz egyszerű, de hozni kell azt a mérkőzést.