A kaposvári lányok az alapszakasz első körében, hazai pályán magabiztosan verték a TFSE csapatát 3:0 arányban, és idegenben is ők voltak a találkozó esélyesei.

A tabella 10. helyén álló fővárosiak az első és a második szettben nem igazán tudták megnehezíteni a Diamant-lányok dolgát, 21, majd 20 pontig jutottak.

A vendégek a harmadik játékrészben is igyekeztek kézben tartani az irányítást, de hiába vezettek 21:19-re, végül a ráadásban felülkerekedtek Tóth Eszterék.

A negyedik játszmában újra egyértelmű volt a helyzet: Bagyinkáék öt ponttal jártak előrébb az első és a második technikai szünetben, és végül 25:18 arányban bizonyultak jobbnak. A végeredményt Sitkey Mariann ász-nyitása alakította ki.

A kaposvári együttes ezzel elkönyvelhette hatodik sikerét, és a győzelmek számát tekintve befogta a hetedik helyen tanyázó (kedden az MTK-tól hazai pályán 3-0-s vereséget szenvedő) gödöllőieket.

Izgalmas lesz az alapszakasz hajrája: a Diamant szombaton éppen az MTK otthonába látogat, március 10-én pedig a sereghajtó Palotát fogadja.

A Gödöllő a Vasassal játszik otthon, aztán idegenben a Palotával. Amelyik csapat több meccset nyer, az lesz a hetedik, egyenlőség esetén pedig a megszerzett pontok száma alakítja ki a sorrendet.

A TFSE elleni találkozó legeredményesebb játékosa a brazil pont-gyáros, Debora Araujo volt, aki 24 egységig meg sem állt. A betegségéből felgyógyuló Kanizsai Dorottya és az egyre jobb formát mutató csapatkapitány, Sitkey Mariann 12-12 pontig jutott.

Németh Lajos, vezetőedző, TFSE: Az a csapat nyert, amelyik kevesebbet hibázott.

Zarka Péter, vezetőedző, 1.MCM-Diamant KE:Örülünk a győzelemnek, fontos sikert arattunk. Hullámzóan teljesítettünk, de határozottabban játszottunk, mint ellenfelünk.

TFSE – 1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem 1:3 (-21, -20, 24, -18)

Budapest, Győri ú., 100 néző. V.: Pőcze, Nagy L.

TFSE: Szalma 6, Molnár A. 7, Neizer 1, Tóth E. 18, Ostorházi 8, Benkó 6. Csere: Dobrovis (libero), Hegedűs 3, Németh N. Vezetőedző: Németh Lajos.

Kaposvár: Kanizsai 12, Sitkey 12, Bagyinka 10, Araujo 24, Szívós 6, Horváth A. 10. Csere: Csitári (libero), Rák 2, Kocsi, Mészáros. Vezetőedző: Zarka Péter.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:7, 14:16, 17:21. II. játszma: 6:8, 12:16, 16:21. III. játszma: 7:8, 16:13, 19:21. IV. játszma: 3:8, 11:16, 15:21.

Címkék: tfse, 1.mcm-diamant kaposvári egyetem, röplabda, sport