A versenyre 21 országból 75 klub több mint 450 sportolója állt rajthoz. A mezőny erősségét jelzi, hogy több világ-és Európa-bajnok, világcsúcstartó is rajthoz állt. A Kaposvári 1.MCM-Diamant Adorján  SE csapatát 4 fiú és 4 lány képviselte, akik összesen 4 arany-, 7 ezüst- és 1 bronzérmet gyűjtöttek.

A verseny megnyitó ünnepségén a Magyar Búvár Szakszövetség kiosztotta uszonyosúszás sportágában a 2016-os év legeredményesebb felnőtt női, férfi és utánpótlás lány és fiúnak járó kitüntetést. Hamlin Dorothy a sikeres tavalyi éve alapján vehette át Dr. Nyíri Iván a MBSZ elnökétől a 2016-os év Utánpótlás Sportolója címet.

A kétnapos eseményen felnőtt nőknél Varga Krisztina mindhárom uszonyos gyorsúszó számában ezüstérmet szerzett. 100 és 200 méteren élete legjobb időeredményeit úszta, ami bizakodásra ad okot a nyári csúcsversenyére, a Világjátékokra.

Ez utóbbi távon a világcsúcstartó Senánszky Petrával küzdött nagyot, ahol végül Petra 1:44,52-es időeredménnyel nyert, Krisztina pedig szorosan 1:44,86-tal érkezett mögötte a célba.

Felnőtt férfiaknál Hamlin Matthew 1500 m felszíni úszáson győzedelmeskedett ideje 12:53,77 lett, ami így a téli alapozás végén kiemelkedő, és szintidőhöz közeli.

Junioroknál Hamlin Dorothy 50m uszonyos gyorsúszáson második, 100 m és 200 m uszonyos gyorsúszáson –ezutóbbin végig magabiztosan vezetve- első helyen ért célba, mindhárom távján új egyéni csúcsot, és természetesen szintidőt úszott.

Király Eszter és Paluska Petra viszonylag még újoncnak számítanak ebben a világverseny közegben, ennek ellenére kitettek magukért és az egyéni csúcsok mellett a női abszolút 4*50 m gyorsúszó váltóban ezüstérmet nyertek.

Junior fiúknál Stadler Bence külföldi ellenfelével küzdött 200m uszonyos gyorsúszáson, ahol egy jól sikerült célba érkezést követően első helyen végzett. Fazekas András 50 m és 100 m uszonyos gyorsúszáson ezüstéremmel zárt, ez utóbbi távon sikerült kvalifikálnia magát a nyári junior világbajnokságra.

Semostyán Róbert 1500 m felszíni úszáson abszolút férfi kategóriában junior korúként ugrott vízbe, ahol 13:13-as időeredményével csapattársa Matthew mögött másodikként zárt, és teljesítette a szintet a tomski VB-re!

Az egyesület a 79 csapatból az előkelő 4.helyen zárt!

A verseny legeredményesebb utánpótlás lánya pedig 146 ponttal holtversenybe Hamlin Dorothy lett.

A következő magyar verseny március 18-án Kecskeméten, a következő világkupa forduló pedig március 25-26-án Lignano-ban lesz (Olaszország).