A Kaposvári Judo Klub kiválósága az 55 kg-osok között próbált szerencsét, és a 45 indulót felvonultató kategóriában előbb vereséget szenvedett a későbbi győztes orosz versenyzőtől, a vigaszágon azonban megállíthatatlan volt. A somogyi fiú mind az öt további ellenfelét magabiztosan legyőzve menetelt a 3. helyig.

Fotó: Facebook

Ezzel ő a 9. kaposvári judós, aki ilyen rangos viadalon dobogóra állhatott, és ezzel a sikerrel gyakorlatilag biztossá vált, hogy a hihetetlen szorgalmú judós EB-kvalifikációt szerzett. A rangos eseményen 27 ország 509 válogatott versenyzője vett részt.

A Kaposvári Sportközpont és Sportiskola fiataljai eközben Szlovéniában léptek tatamira, és mind a 10 versenyző dobogóra állhatott. Máj Vera, Szabó Hanna Bella, Regenyei Balázs, Farkas Barnabás, Őze Olivér és Nagy Levente ráadásul aranyéremmel térhetett haza.