A két csapat tavaly őszi összecsapásán nagy csatában tudott nyerni a Kaposvári KK, amely 79–73-as diadalt aratott a somogyi megyeszékhelyen. Hasonlóra készültek Hendleinék, akik ott szerették volna folytatni, ahol legutóbb a Körmend ellen abbahagyták. A hazai oldalon bemutatkozott a frissen igazolt Devon Saddler, ám a sérült Szvetozar Sztamenkovics szolgálataira nem számíthatott Stevan Tot vezetőedző.

Bojic pontjaival szerzett vezetést a hazai alakulat, a túloldalon Hendlein és Frazier talált be távolról. A negyed további részében aztán nem nagyon ment a pontszerzés a somogyiaknak, egészen a hajráig, ahol aztán sikerült két pontra faragni a hátrányt (17–15).

Fodor Márton nyitott triplával a második negyedben, de Bojic semlegesítése megoldhatatlan feladat volt a vendégek számára. Csapata 22 pontjából egymaga 16-ot vállalt a 12. percig. A szünetig Williams is egyre többször feliratkozott a jászberényi pontszerzők közé, így a kevésbé hatékonyan célzó vendégeknek nem sikerült a felzárkózás, sőt tíz pont felettivé vált a hátrányuk. A kaposvári védekezés nem tükrözte az elmúlt meccsen látottakat, bizonyította ezt a negyedben kapott 31 pont is. Wisseh találataival alakult 50–40-re az eredmény, de a harminc ponton is túljutó Bojic továbbra is korlátlan úr volt a palánkok alatt.

Frazier duplájával sikerült ismét tíz egységen belülre kerülni, a sokkal eredményesebbé váló támadások miatt pedig ismét nyílt lett a meccs. A kipontozódó Simms kiválása ellenére a 33. percben Hendlein egyenlített 70–70-nél, Frazier és Hendlein kosaraival pedig már a kaposváriak tartottak előrébb. Ekkor már kiválóan védekeztek a somogyiak, akik a 38. percig csak 11 pontot engedélyeztek a negyedben az ellenfélnek. A végjátékban Cooke és Frazier biztos kézzel értékesítették a büntetőket, Fodor Márton triplája pedig lényegében végleg eldöntötte a meccset.

JP Auto-Jászberényi KSE–Kaposvári KK 90–94 (17–15, 31–20, 19–29, 23–30)
Jászberény, sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Kapitány G., Jakab L., Varga Z.

Jászberényi KSE: Brbakic (-), Arrington (9/3), Williams (17/3), Cseh (8), Bojic (42). Csere: Saddler (14/3), Czirbus (-), Mándoki (-). Vezetőedző: Stevan Tot. Edző: Zoran Bajin.

Kaposvári KK: Wisseh (15/3), Frazier (22/3), Cooke (8), Hendlein (19/3), Simms (15). Csere: Fodor M. (11/9), Grebenár (4), Baki (-), Papp P. (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edzó: Filipovics Gordan.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 6–6, 8. perc: 15–11, 12. perc: 22–20, 18. perc: 38–31, 23. perc: 50–40, 27. perc: 61–57, 32. perc: 69–68, 37. perc: 77–81. Kipontozódott: Arrington (a 40. percben), illetve Simms (a 29. percben). Jók: Bojic (a mezőny legjobbja), Williams, illetve Hendlein, Wisseh, Frazier, Fodor M.