A kaposváriak a pénteki, jászberényi vereség után a bravúr reményében keltek útra Gödöllőre. A csapat jó játékkal meg is nyerte az első játszmát, a második szettben, 15:15 után aztán egy komolyabb rövidzárlat következett, így egyenlített a házigazda. A térfélcsere után is a hazaiaknak ment jobban, a Diamant csak 21 pontig jutott.

A somogyi lányok nem estek kétségbe, a folytatásban felszabadultan, összeszedetten röplabdáztak, és kiharcolták a 2-2-es eredményt. Az ötödik, rövidített játékrész nem mindennapi izgalmakat hozott, Sitkeyék már 8:5-re is vezettek, mégis a ráadásban kerekedtek felül 18:16 arányban. Az együttes igen fontos, önbizalom-növelő győzelmet aratott a hetedik helyen tanyázó riválisa otthonában.

Folytatás pénteken 18 órától, hazai pályán, a Budaörs ellen.

null

Borkovits Zoltán: Takács Doroti betegség miatt hiányzott. és felforgatott csapatunk hullámzóan teljesített ezen a találkozón. A végén sok hibával játszottunk, a Kaposvár megérdemelt győzelmet aratott.

Zarka Péter: Gratulálok a lányoknak, igazi csapatmunka eredménye ez a siker. A mai találkozón mindenki hozzátette a részét az eredményhez. 2-1-es hátrányban nyugodtunk meg, és ezután mosolyogva, felszabadultan röplabdáztunk. Az ötödik szett végén is a helyén volt a szívünk, az eszünk és a kezünk. Köszönjük a klubvezetésnek a mai utazásunkhoz a meglepetést.

Penta-Gödöllői RC – 1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem 2-3 (-20, 17, 21, -18, -16)

Gödöllő, 200 néző. V.: Szarka, Farkas L.

Penta-Gödöllői RC: Kötél Zs. 3, Radomszki 14, Nagy A. 6, Nagy K. 6, Szabó A. 21, Széles 16. Csere: Maurer (libero), Czina. Vezetőedző: Borkovits Zoltán.

1.MCM-Diamant Kaposvári Egyetem: Kanizsai 7, Sitkey 9, Bagyinka 10, Araujo 17, Szívós 5, Horváth A. 8. Csere: Csitári (libero), Korniss 5, Rák 13, Héri 1, Mészáros Zs., Kocsi. Vezetőedző: Zarka Péter. Edző: Kovács Balázs.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:6, 14:16, 17:21. II. játszma: 8:7, 15:16, 21:16. III. játszma: 8:6, 16:11, 21:14. IV. játszma: 5:8, 10:16, 14:21. V. játszma: 2:5, 10:9, 11:12.